HÁZENÁ: Proti Maloměřicím muži zlomili prokletí venkovních proher

DSC 7251_1_copy2. liga muži - JM – 7. kolo
SHC- Maloměřice „B" - TJ Sokol Velké Meziříčí 22:34 (5:12)

Po povedeném domácím utkání proti Prostějovu nás čekal další soupeř ze spodních pater tabulky. Tím byla rezerva extraligového SHC Maloměřice. Náš tým, který nevyhrál dlouhých 8 zápasů na palubovce soupeře, chtěl tuto nepříjemnou šňůru utnout právě na brněnské palubovce, a to se nakonec povedlo.

Úvod do utkání se nám podařilo zvládnout na výbornou, kdy jsme si během prvních 7 minut vybudovali náskok 1:5. Poté ovšem na palubovce začaly kralovat obrany a skóre na obou stranách přibývalo spíše sporadicky. Oba brankáři se také činili a střelci jen těžko hledali recept, jak dostat balón do sítě. I přesto jsme si dokázali držet vybudovaný náskok (26. minuta 4:10). Ten jsme do poločasu dokázali ještě navýšit až na 5:12. Nebýt spousty technických chyb a neproměněných tutovek, mohl by být náskok ale mnohem výraznější.

Po gólovém půstu v prvním dějství se v tom druhém ale strhla doslova přestřelka. My opět do druhé třicetiminutovky vstoupili dobře a hned jsme skóre navýšili na 8:18 a následně až na 10:22 (43. minuta) a o vítězi již nebylo pochyb. V poslední čtvrthodině se už hrálo hodně nahoru-dolů, kde bylo vidět hodně branek, ale také velké množství technických chyb na naší straně. Hlavně jsme absolutně přestali bránit, a soupeř tak během poslední ch 15 minut dokázal 12krát skórovat. I přesto jsme na brněnské palubovce zvítězili vysoko 22:34. K výsledku přispěl také neustále se zlepšující výkon Tomáše Krčála a i přítomnost navrátivšího se Jakuba Macha.

V dalším kole hostíme houževnatého soupeře z Nových Bránic, který nám body nebude chtít nechat zadarmo.

7m hody: 1/3:2/3, vyloučení 5:6
Sled branek: 0:3, 1:6, 4:7, 4:11, 5:12, 8:13, 8:18, 10:22, 14:26, 17:29, 19:31, 22:34
Sestava a branky: Ondřej Poul, Deraha Lukáš – Pavel Strašák (6), Tomáš Krčál (6), Jakub Mach (5/1), Tomáš Rosa (5/1), Jakub Strýček (3), Vítězslav Večeřa (3), Radim Fischer (3), Aleš Novotný (2), František Kratochvíl (1), Petr Kavka, trenér Ladislav Šidlo, odpovědný vedoucí Pavel Svoboda