Házená: Muži si nečekaně hladce poradili s Telnicí

telnice copyMuži namlsaní po skalpu dosud neporaženého lídra soutěže zajížděli k utkání do telnické „bubliny". Místní velice specifická hala (nejenom nám) příliš nesvědčí a dlouhodobě se odtud body nevozí. Domácí ovšem v letošní sezóně nepodávají tak přesvědčivé výsledky jako v minulých sezónách, a tak jsme si věřili na výhru.

A to jsme potvrdili hned z kraje utkání, kdy jsme šli, hlavně díky trefám Martina Janíčka, do vedení 2:5 (10. minuta). Ten si za to vysloužil po zbytek zápasu osobní obranu, která nás ale příliš herně nepoznamenala. Zdobila nás především pevná obrana, kdy se domácí jen zřídka dostali do zakončení. Naopak v útoku jsme hráli trpělivě a nehnali se do zbrklého zakončení. V 15. minutě z toho bylo již vedení 3:9 a Telnice brala time-out. Následně se hra vyrovnala a i vlivem našich vyloučení se po zbytek prvního dějství hrála vyrovnaná partie až do poločasového 12:18.

Úvod druhého dějství ale byl jasně v naší režii a naprosto jsme rozložili hru domácích. Do 42. minuty jsme odskočili na 14:27 a bylo definitivně rozhodnuto. Poté jsme již hodně prostřídali sestavu, ale i hráči z lavičky dokázali navyšovat náš náskok až na konečných 21:37.

Nečekaně hladká výhra nám zajistila, že jsme neustále bodově v kontaktu s čelem tabulky. V dalším domácím zápase hostíme aktuálně první celek soutěže z Olomouce, který v tomto kole v souboji o 1. místo přehrál Újezd u Brna a vyhoupl se na špici soutěže. Proto si nenechte ujít toto utkání, které proběhne v sobotu 24. února v 17:00 v hale Za Světlou.

2. liga muži - JM –13. kolo
Sokol Telnice - TJ Sokol Velké Meziříčí 21:37 (12:18)
7m hody: 2/2:2/2, vyloučení 5:5, navíc domácí ČK
Sled branek: 2:1, 2:4, 5:7, 7:9, 8:11, 13:11, 17:13, 18:14, 18:17, 21:19, 23:22, 25:22, 27:25, 27:26
Sestava a branky: Ondřej Poul, Deraha Lukáš – Martin Janíček (7/2), Radim Fischer (7), Aleš Novotný (6), Jakub Strýček (5), Tomáš Rosa (5), Vítězslav Večeřa (3), František Kratochvíl (1), Jakub Bezděk (1), Petr Kavka (1), Benjamin Rosa (1), Tomáš Krčál, trenér Ladislav Šidlo, odpovědný vedoucí Martin Chalupa