HÁZENÁ: Muži doma nestačili na lídra z Olomouce

Olomoc2. liga muži – JM –14. kolo
TJ Sokol Velké Meziříčí – HBC Olomouc 1966 25:32 (16:15)
Dlouhých 453 dní se žádnému týmu nepodařilo zvítězit v naší domácí hale. Bohužel každá série jednou končí. Tu naši utnul aktuální lídr druholigové soutěže z Olomouce.

Ovšem v úvodu utkání jsme my byli jednoznačně lepším týmem. Skvěle fungovala především naše obrana v čele s golmanem. V 8. minutě jsme vedli 2:0, ovšem kdybychom proměňovali naše šance, nikdo by se nemohl divit, že vedeme rozdílem 6-7 branek. Poté se už ale probrali střelci na obou stranách, ovšem my neustále byli ten tým, který se prosazoval častěji. Do 16. minuty jsme díky trefám Janíčka a Strýčka šli do vedení 8:4. Bohužel poté jsme postupně snižovali důraz na obraně a Hanáci se začali častěji prosazovat. Následovala 4branková série hostí a bylo rázem vyrovnáno. Na to jsme ale dokázali odpovědět a vybojovat si zpět 4brankový náskok (28. min. 16:12). Bohužel místo toho, abychom v posledních minutách navýšili, tak po našich individuálních chybách přišel trest v podobě 3 Olomouckých branek.

A jak jsme zakončili první poločas, tak jsme bohužel odstartovali i ten druhý. Náš útok začínal být bezradný a na obraně jsme přestávali stíhat. Soupeř tak šel postupně do vedení. Navíc, když se v 38. minutě zranil náš nejlepší střelec Janíček, nevypadalo to s námi dobře. Olomoučtí nám posléze odskočili na 19:25 a naši hráči byli v herní nepohodě. Místo soustředění se na hru věnovali více pozornosti výrokům rozhodčích a z toho vznikaly jen další naše chyby. Trpělivě hrající hosté si poté již jen hlídali vývoj utkání až do konečného 25:32.

Dnes jsme bohužel podlehli kvalitnímu soupeři. V první půli jsme byli lepším týmem, ale bohužel jsme nedokázali v kritickou chvíli soupeři odskočit na větší rozdíl. Ve druhé půli jsme pak hráli hodně v křeči, a Olomouc si tak po zásluze odvezla 2 body. V dalším kole zajíždíme na palubovku posledních Hustopečí, odkud dovézt 2 body bude naší povinností.

7m hody: 2/2:2/2, vyloučení 5:5, navíc domácí ČK
Sled branek: 2:0, 3:4, 8:4, 11:9, 13:10, 16:12, 16:17, 18:18, 19:25, 21:26, 23:29, 25:32

Sestava a branky: Ondřej Poul, Deraha Lukáš – Martin Janíček (12/3), Pavel Strašák (5), Jakub Strýček (3), Petr Kavka (2), Radim Fischer (1), Aleš Novotný, Tomáš Rosa (1), Vítězslav Večeřa (1), František Kratochvíl, Jakub Bezděk, Pavol Živčic, Alex Kuřátko, Tomáš Krčál, trenér Ladislav Šidlo, odpovědný vedoucí Martin Chalupa.