HÁZENÁ: Muži na konec sezóny klopýtli s Kuřimí

caf338a1-8893-4d91-a8b2-695b2643c20d2. liga muži - JM – 22. kolo
TJ Sokol Velké Meziříčí – SK Kuřim 27:32 (15:15)
Na závěr letošní vydařené sezóny jsme doma přivítali souseda z tabulky – čtvrtou Kuřim. Před utkáním však již bylo jasné, že i v případě prohry nás již soupeř bodově nedožene.

S tímto faktem zřejmě naši hráči přistoupili k utkání a od úvodních minut tahali za kratší konec, kdy neustále dotahovali mírný náskok hostí. Na vině byla naprosto tristní úspěšnost našich hráčů v zakončení, kdy jsme během první půle spálili snad 10 tutovek. Po slabším vstupu do zápasu jsme ale srovnali tempo hry a postupně jsme začali překlápět skóre v náš prospěch (18. minuta 10:8). Ovšem nastolený trend jsme nedokázali udržet a soupeř opět převzal otěže utkání. V závěru poločasu jsme ale 3 brankami ještě dokázali srovnat, a do šaten jsme tak šli za nerozhodného stavu 15:15.

Ovšem to, co jsme předvedli na počátku druhého dějství, bylo naprosto trestuhodné. Nekoncentrovanost, ztráty balónů a naprosto zbytečná 3 naše vyloučení znamenala, že během prvních 10 minut nám soupeř odskočil až na 17:22. I když jsme po zbytek zápasu dělali vše pro to, abychom toto manko umazali, nedařilo se nám v kritických momentech snížit na více než dvoubrankový rozdíl. Sedm minut před koncem jsme se nadechovali k závěrečnému náporu, když jsme snížili na 27:29. To bylo bohužel z naší strany vše. Hráči Kuřimi dnes více bojovali o výsledek a v závěru nám nedali sebemenší šanci na zvrat, a zaslouženě si tak odváží 2 body po výhře 27:32.
Dnes jsme k zápasu přistoupili nekoncentrovaně, dělali spoustu technických chyb a předvedli jsme bohužel jeden z nejhorších letošních výkonů. I přesto musíme sezónu hodnotit kladně, vždyť v loňském ročníku jsme bojovali o záchranu, když jsme se ziskem pouhých 13 bodů skončili na 11. příčce. Proto je letošní 3. příčka určitě vzpruha a víme, že v příštím ročníku můžeme bojovat o stupně nejvyšší.

7m hody: 1/2:3/4, vyloučení 8:3, navíc domácí ČK
Sled branek: 0:2, 3:5, 6:6, 8:7, 10:8, 10:11, 12:14, 15:15, 16:19, 17:22, 22:24, 24:26, 27:29, 27:32
Sestava a branky: Ondřej Poul, Lukáš Deraha – Jakub Strýček (9), Vojtěch Svoboda (7), Aleš Novotný (4/1), Tomáš Rosa (2), Petr Kavka (2), Pavel Strašák (1), Radim Fischer (1), Vítězslav Večeřa (1), Štěpán Fiala, Tomáš Krčál, Pavol Živčic, Radek Navrátil, František Kratochvíl, trenér Ladislav Šidlo, odpovědný vedoucí Pavel Svoboda