Zlaté kolo Vysočiny se blíží

2023-06-17-0068Zveme vás cyklisty hobíky na 21. ročník cyklistického výletu Zlaté kolo Vysočiny, který se bude konat v sobotu 15. června v Rudě u Velkého Meziříčí. Zveme všechny neregistrované cyklisty a nadšence cyklistiky na různě dlouhé tratě a věříme, že si každý vybere tu svoji.

Výlet se pojede po silnicích Kraje Vysočiny a Jihomoravského kraje. Pořadatelem je jako obvykle Obec Ruda, kde je i start a cíl celé akce. Připraveny jsou tři různě dlouhé trasy 50,100 a 200 km. Celý průběh trasy je vyznačen. Na křižovatkách, které jsou nepřehledné, a na celé trati 50 km jsou pořadatelé, kteří řídí dopravu a upozorňují na probíhající akci. Zlaté kolo Vysočiny (zkratka ZKV) se jede za plného silničního provozu, a proto při výběru trati bylo přihlíženo, aby se jelo převážně po méně frekventovaných silnicích a snažili jsme se vyhnout komunikacím první třídy.

Trať na 200 km bude odstartována jako obvykle v 7:00 hodin – změna oproti loňsku – cyklisté nepojedou dva okruhy 100 km jako vloni, ale jeden okruh dlouhý přes 200 km. Na trať 100 km se vydají cyklisté v 10:00 hodin a o půl hodiny později, tzn. v 10:30 hod. se rozjedou cyklisté po trase 50 km.

Během akce ZKV stále platí dodržování silničního zákona a pravidel silničního provozu, protože sami účastníci budete součástí silničního provozu a tudíž jste povinni se pravidly řídit. Podmínkou je cyklistická přilba. Jde nám hlavně o vaši bezpečnost a chceme předejít nehodám a úrazům. Záleží nejvíce na vaši ohleduplnosti a dodržování pravidel, abychom nemuseli ukončit pořádání cyklistické akce Zlaté kolo Vysočiny.

Registrovat se můžete na těchto stránkách, kde najdete i další informace:
http://www.zlatekolovysociny.cz/
http://www.facebook.com/zlatekolovysociny.

Po skončení budeme opět vyhlašovat nejrychlejší cyklisty-výletníky na jednotlivých trasách a v jednotlivých kategoriích. Je pro vás připraveno občerstvení a tombola, tak jako každý rok.

A opakujeme, že tato akce je pouze pro neregistrované cyklisty, hobíky. Budeme kontrolovat, zda nemáte licenci vedenou u Českého svazu cyklistiky. Děkujeme za dodržování této podmínky. Neradi diskvalifikujeme ty, kteří na naší akci nemají co dělat (cyklisté s licencí mají svoje závody).

Děkujeme všem sponzorům, kteří nás opět podpořili a které jsme zveřejnili na webových stránkách a na plakátech a na startovním čísle.

Věříme, že se znovu s nadšenci cyklistiky setkáme na Vysočině a společně navštívíme krásný kraj ze sedel bicyklů a společně oslavíme další ročník našeho Zlatého kola Vysočiny. Těšíme se na vás.

-or-

plakat2024

 

Reklama

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.