První lyžařský vlek na Vysočině byl na Fajťáku

TISK 102První lyžařský vlek na Fajtově kopci byl vybudován roku 1965 a spuštěn hned v sezóně 1966. Letos je to tedy už šedesát let, kdy lyžaři nemusejí do kopce po svých.

Začátky lyžování ve Velkém Meziříčí však sahají mnohem dál do historie, až do posledního desetiletí devatenáctého století. K jeho masovému rozvoji došlo po první světové válce.

Ve fotogalerii můžete vidět několik fotografií ze sedmdesátých a osmdesátých let dvacátého století. Zachycují vlek s motorem z traktoru, později pak nový vlek VL-315 z Transporty Chrudim, výuku lyžování, kde v pozadí je vidět rostoucí navážka ze stavby dálnice D1 či Jiřího Pálku staršího na skútru s motorem Guzzi.

Fotografie redakci poskytl Petr Zezula.

red

Reklama

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.