Ve Lhotkách se dařilo Lavičkám a Otínu
Zveřejněno 24. 8. 2026 12:21
Žďárská liga v požárním útoku zavítala v sobotu 22. srpna do Lhotek. Kvalitně připravená dráha slibovala skvělé výsledky. Soutěžní týmy přivítal starosta Velkého Meziříčí Alexandros Kaminaras a celou soutěží provázel místostarosta města a hasič ze Lhotek Martin Kaman.
V mužské kategorii se o body porvalo devět družstev. V čase 16,41 v. zvítězil tým z nedalekých Laviček. Pod hranici sedmnácti vteřin se dostaly ještě dva týmy. Druhé místo za čas 16,69 v. brala Zbraslav a třetí místo za čas 16,8 v. putovalo do nedalekého Netína.
Ženských týmu přijelo do Lhotek deset. Časy byly velmi vrovnané, a tak rozhodovala každá desetina. Na konci se nejvíce radovala děvčata z Radostína nad Oslavou, která zvítězila v čase 18,39 v. Druhé místo patří Lavičkám, a to za čas 18,58 v. Bronz ze Lhotek si odvezly hasičky z Hamrů nad Sázavou, které si říkají Tragédky. Dosáhly času 18,79 v.
Do kategorii juniorek zasáhlo šest družstev. Tuto kategorii zcela suverénně ovládl Otín, a to v čase 17,46 v. Druhý Bohuňov zaostal o více než dvě vteřiny (19,81 v.). Třetí místo vybojovala Oslavice, která dosáhla času 23,31 v.
Kategorie juniorů přilákala dvě družstva. Z nich se lépe dařilo Otínu, který zvítězil v čase 19,32 v. Druhé místo pak bral Újezd za čas 36,69 v.
Poslední kategorií v sobotu ve Lhotkách byla kategorie smíšeného dorostu, které se zúčastnilo šest družstev. První místo za čas 17,37 v. bral Jabloňov, stříbrnou pozici pak obsadil Otín (20,78 v.) a jen těsně třetí skončily hasiči se sboru Žďár nad Sázavou 2 – zámek (20,92 v.). Domácí Lhotky bohužel tentokrát vyšly na prázdno, svůj útok nedokončily.
Do Lhotek na hasičský sport můžete znovu vyrazit už v neděli 6. září, kdy na zdejší trati v 11 hodin dopoledne začne sedmé kolo Regional cupu mládeže.
-pch-