Házenkářky obraly o bod lídra soutěže

ball-1930198 19201. liga ženy – 16. kolo
TJ Sokol Velké Meziříčí – Sokol Kobylisy II 30:30 (14:15)
V sobotu po poledni na naši palubovku zavítal aktuálně vedoucí celek 1. ligy z pražských Kobylis. Ovšem naše ženy byly před zápasem hodně namotivované a nechtěly nechat favorita, aby si odvezl body.

Úvod byl naprosto z říše snů. Na soupeřky jsme od začátku vlétly a naše hráčky dokázaly neomylně trefovat branku hostí. Naopak na naší straně dobře fungovala obrana včetně brankářky Večeřové, která likvidovala střelecké pokusy Pražanek. A tak jsme se ujaly vedení 6:1!
Hostující celek ovšem vzal time-out a následně zpřesnil hru. Během následujících několika minut bylo srovnáno na 10:10. Do konce poločasu se již hrála vyrovnaná partie a poločas tak skončil stále nadějným jednobrankovým mankem.

Úvod druhého dějství byl opět vyrovnaný a soupeřky se střídaly ve vedení. Po několika dalších minutách jsme si již dokázaly vybudovat nadějný tříbrankový náskok 22:19. Bohužel našim hráčkám již znatelně docházely síly, naopak plná soupeřova lavička jich měla dost, a tak Pražanky opět dokázaly převzít otěže zápasu. Ale né na dlouho. V závěru jsme to byly opět my, kdo sahal po vítězství za stavu 30:28. Bohužel přišlo vyloučení na naší straně a soupeřky během něj vyrovnaly na 30:30. Poslední útok byl však v naší režii, ale střela Záviškové v bráně bohužel neskončila. Zápas tak skončil spravedlivou remízou. Navíc získaný bod nám zaručil setrvání na 4. pozici v prvoligové tabulce.
V příštím kole zajíždíme k regionálnímu derby na palubovku 3. Havlíčkova Brodu, kde budeme chtít navázat na tento výsledek.

7m hody 1:3, vyloučení 1:1, diváků 88
Sestava a branky: Marcela Večeřová, Jarmila Šabacká, Jana Šidlová – Iva Závišková (10), Agáta Uchytilová (6/1), Anna Vodná (5), Romana Doležalová (3), Denisa Hladíková (3), Michaela Homolová (2), Lenka Pacalová (1), Hana Hublová, vedoucí družstva Jana Šidlová