HÁZENÁ: Muži nečekaně prohráli v Prostějově

ball-1930198 19202. liga mužů Morava Jih – 18. kolo

Sokol II Prostějov - TJ Sokol Velké Meziříčí 32:30 (19:18)

Muži zajížděli na palubovku osmého celku soutěže v roli favorita. I když týmy od sebe dělily jen 4 místa, tak bodový rozdíl byl propastný.
Ovšem domácí se mohou od jara opět spoléhat na svého ostrostřelce Kosinu, který se po zranění opět vrátil do sestavy. A jeho přítomnost byla na hřišti velice znát, kdy hned vsítil první 2 branky svého týmu. My však nezaháleli a také jsme neomylně trefovali branku domácích. Skóre narůstalo enormní rychlostí a v 8. minutě to bylo již 7:5 pro domácí. V obraně jsme vůbec nedokázali přerušovat jednoduché akce domácích, kteří se v zakončení nemýlili. Soupeři se během poločasu několikrát vystřídali ve vedení, ale závěr patřil domácím. Poločas tak skončil přestřelkou 19:18.

Ve druhé půli jsme konečně zlepšili obranný pohyb a začali si budovat náskok. Devět minut před koncem jsme vedli 24:27 a měli jsme výhodu přesilové hry. To jsme díky řadě technických chyb prohráli 2:0 a soupeři jsme nalili krev do žil. A i když jsme ještě 3 minuty před koncem stále vedli (28:29), tak závěr patřil domácím. Nedisciplinovaností jsme konec zápasu dohrávali pouze ve 4 hráčích, čehož domácí využili. Poslední dvě trefy opět patřily Kosinovi, jehož brankostroj se zastavil na 12 trefách.

Domácí tak zvítězili o dvě branky a vzdálili se od zóny sestupu.
Velké množství technických chyb, neproměněné šance a nesoustředěnost nás stály vítězství v tomto zápase. Nyní nás čekají 2 volné víkendy, po nichž doma přivítáme poslední celek tabulky z Dolní Cerekve. Zde nic jiného než výhru nebereme.

7m hody: 3/3:5/7, vyloučení 8:7, navíc hosté ČK, diváků 60
Sled branek: 4:2, 7:6, 10:8, 11:13, 15:17, 18:17, 21:19, 22:24, 24:27, 28:29, 31:30, 32:30

Sestava a branky: Ondřej Poul, Libor Kotík – Jakub Bezděk (7), Vítězslav Večeřa (4), Pavel Strašák (6/3), Jiří Kaštan (4/1), Pavol Živčic (1), Jan Lečbych (6), Ladislav Šidlo, Dominik Buchta (1), Tomáš Pažourek (1), Pavel Křibala, trenér Ladislav Šidlo, odpovědný vedoucí Michael Bezděk