Mladší a starší žákyně na PRAGUE HANDBALL CUP 2019

PHC MLO velikonočních svátcích se mladší a starší žákyně zúčastnily největšího mládežnického házenkářského turnaje v Evropě, který hostila Praha.

Hlavní město tento turnaj pořádá už od roku 1992. Na letošní ročník se přihlásilo rekordních 635 týmů z celé Evropy. Největší zastoupení měla ČR 236, Dánsko 89, Německo 81. Ale třeba zde byla družstva z Estonska, Mexika, Kanady a Izraele. V kategorii starších žákyň bylo 96 a mladších 60 družstev. Takže konkurence byla obrovská. Celý turnaj se odehrál v 46 halách. Pořadatelé se této akce zhostily na výbornou a celá akce byla oslavou házené.

Starší žákyně v základní skupině se postupně utkaly s SC Druskininkai ( Litva) 15:12, Hammarby handoll (Švédsko) 10:7, Stuttgarter Klickers (Německo) 9:16, Ajax Copenthagen I (Dánsko) 7:20, Zora Olomouc 12:11. Ze skupiny postupovaly z třetího místa a čekaly je zápasy v playoff A skupině, kde sehrály ještě dva zápasy se Zorou Olomouc II 10:15 a se Žirovnicí 7:12. Do dalších bojů postupoval pouze vítěz. Tyto porážky znamenaly konec v turnaji.

Mladší žákyně odehrály svoji základní skupinu s těmito družstvy TJ Baník Lehota pod Vtáčnikom (Slovensko) 12:14, Comite Doubs Handball(Francie) 8:18, TJ TŽ Třinec (Slovensko) 12:4, TJ Sokol Kobylisy 3:11, Stuttgarter Klickers (Německo) 12:6. Se čtvrtého místa v tabulce je čekalo playoff B. Ve skupině B znamená jedna prohra konec turnaje. Prvním soupeřem byl francouzský HBC Seltz 4:7, toto družstvo bylo nad síly našich děvčat.
Pro všechny děvčata byly čtyři dny strávené v Praze obrovským, jak sportovním, tak osobním zážitkem a těší se na Prague Handball Cup 2020.

Ilona Závišková a realizační tým rodičů

PHC 2019

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Reklama
  • Straznik MP

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.