Muži se na výhru hodně natrápili

handball-4032726 1920TJ Sokol Velké Meziříčí – TJ Sokol Dolní Cerekev 31:29 (17:15)

2. liga mužů Morava Jih – 19. kolo

Čtyři kola před koncem soutěže jsme na domácí palubovce přivítali aktuálně poslední celek tabulky z Dolní Cerekve. Souboje proti týmům z chvostu tabulky jsou před koncem sezony vždy nelehké. Navíc když byl náš tým nekompletní a disponoval pouze dvěma hráči na střídání.

Zápas začal v poměrně rychlém tempu a doslova bez obran. V útoku jsme jednoduchými akcemi překonávali obranu Cerekve. Bohužel soupeř nám oplácel stejnou mincí a mi tak dostávali spoustu laciných branek. A když jsme již ubránili, tak jsme těžce vybojované balóny ztráceli naší zbrklostí. I přesto jsme si neustále udržovali 1-2 brankové vedení a soupeř nebyl schopný otočit skóre na svoji stranu. Do šaten jsme tak šli s náskokem 2 branek.

Ve druhé půli se obraz hry příliš nezměnil a na obou stranách skóre naskakovalo poměrně rychle. Nám se ovšem nedařilo soupeři odskočit více jak na rozdíl 3 branek, a zlomit tak jeho odpor. To se povedlo až 5 minut před koncem, když jsme si konečně vypracovali 5 brankový náskok. Soupeř se sice ještě snažil osobní obranou zvrátit průběh utkání, ale to již nebylo v jejich silách. Nakonec jsme tak vybojovali hubenou dvoubrankovou výhru.

V příštím kole zajíždíme na půdu nováčka a zároveň 10. celku soutěže - do brněnských Maloměřic, které stejně jako Dolní Cerekev bojují o záchranu v lize. Jejich forma v jarní části ale naznačuje, že nás nečeká vůbec nic jednoduchého!

7m hody: 1/2:3/4, vyloučení 6:2, navíc Velké Meziříčí ČK, diváků 124

Sestava a branky: Ondřej Poul, Libor Kotík – Pavel Roub (8), Vítězslav Večeřa (6), Jakub Bezděk (4), Jan Lečbych (4), Pavol Živčic (3), David Kubiš (2), Pavel Strašák (2/1), Jiří Kaštan (2), trenér Ladislav Šidlo, odpovědný vedoucí Michael Bezděk