Starší dorostenky přijely z Vršovic bez bodu

handball-4081306 960_720Sokol Vršovice - TJ Sokol Velké Meziříčí 32:22 (12:12)

Středa 8. května
2. liga starší dorostenky

Utkání se od úvodních minut vyvíjelo pro naše barvy velice dobře, když jsme dokázali pokrýt v obranné fázi soupeřovu spojkovou údernou sílu a v útoku pak poměrně efektivně zúročovat dobré brankové příležitosti. Zdařilou souhrou i individuálními schopnostmi jsme si udržovali mírný náskok. V závěru prvního poločasu jsme začali výrazněji chybovat v defenzívě, útočná souhra ztratila na nápaditosti a náš brankostroj se od 25. minuty zadrhl (9:12). Domácí tým nepohrdl nabídnutým prostorem a šancemi z rychlých kontrů a postupně dorovnal poločasové skóre. Začátek druhého dějství nás nachytal v těžkých nedbalkách, když prvních pět minut jsme pouze zbytečně ztráceli míče v krajních prostorách a nestíhali pak pokrýt rychlý soupeřův přechod. Následovaly změny v sestavě a poté i oddechový čas. Po něm jsme se herně zvedli, dorovnali ve 41. minutě brankový poměr na 18:18. Domácí celek se následně „utrhl" na čtyřgólový rozdíl. Ten si i přes naši hluboko vysunutou obranu, oddechový čas i změny v útočném rozestavění dokázal udržovat. V rozmezí 54. – 60. minuty jsme už nebyli schopni více vyprodukovat (26:22). Útočnými chybami jsme soupeřkám otevřeli bránu před naši svatyni a ty šesti po sobě jdoucími přesnými zásahy stanovily výsledkově propastný desetigólový rozdíl. Škoda...

Před závěrečným ligovým kolem patří našemu týmu prozatímní páté místo právě před Vršovickými, které však mají ještě k dobru utkání v Pardubicích.Naše starší dorostenky mají před sebou ještě domácí utkání v barvách prvoligových žen, hostující hráčky v dresu prvoligových žen Tatranu Bohunice, no a věkově mladší hráčky pak čekají ještě dvě soutěžní kola v druholigové soutěži mladších dorostenek právě v barvách Brna, kde hostují. Přejeme hodně zdaru.

Poslední naší týmovou aktivitou před zasloužilou letní pauzou budou venkovní tréninky a následně účast na turnajích plážové házené.

7 - m hody 3/2 : 4/3, vyloučení 2:1.
Sled branek 0:1, 1:3, 2:4, 4:6, 5:7, 6:8, 8:8, 8:10, 9:10, 9:12, 13:12, 13:13, 17:13, 17:15, 18:15, 18:18, 21:18, 19:20, 21:19, 24:19, 24:20, 26:20, 26:22.

Hrály: Šabacká Jarmila, Blažková Veronika – Pacalová Lenka (7/3), Šimková Sylvie (5), Kuřátková Klára (3), Pospíšilová Magda (2), Tvarůžková Tereza (2), Pospíšilová Markéta (1), Cahová Kristýna (1), Borkovcová Tereza (1), Partlová Denisa, Šmídová Tereza, Horká Vendula. Trenéři ing. Vincenc Záviška, ing. Tomáš Partl, Andrea Kuřátková.