Chlapecká složka házenkářů oslavila velikonoční svátky v Praze

59423546 430807287683369_5356650020063936512_oCelkem čtyři družstva, minižáci, mladší žáci, starší žáci a dorostenci, vyrazila jako každý rok na zelený čtvrtek do hlavního města na tradiční mezinárodní házenkářský turnaj Prague Handball Cup 2019. Velkolepého turnaje se ve všech kategoriích zúčastnilo celkem 635 družstev.

Minižáci:
Této věkové kategorie se zúčastnilo 30 chlapeckých týmů. Naši nejmenší borci odehráli v základní skupině celkem pět utkání s bilancí tří výher a dvou porážek. Skončili jsme nakonec na krásném druhém místě, protože jsme měli lepší vzájemný zápas s Horkou nad Moravou. V tříčlenné finálové skupině jsme nejprve remizovali s chorvatským MRK Sesvete I a poté porazili o dva góly Velkou Bystřici. To nám nakonec stačilo k vítězství této skupiny a od semifinále nás dělil jeden zápas proti favoritovi celého turnaje HC Maksimir-Pastela I z Chorvatska. Tento zápas jsme sice prohráli, ale konečné 5. místo na tomto mezinárodním prestižním turnaji je velký úspěch pro celý házenkářský klub. Kluci si turnaj užili, jak na hřišti, tak i mimo něj.

VM - Lions Hostivice 8:15
Horka nad Moravou 9:8
Dukla Praha 19:15
MRK Sesvete II (CRO) 20:7
SG Krems (AUT) 17:5
MRK Sesvete I (CRO) 10:10
Velká Bystřice 11:9
HC Maksimir-Pastela I 8:17

Sestava: Ondřej Trifanov, Daniel Červený – Michal Badalík, David Bradáč, Štěpán Fiala, Stanislav Fňukal, Tomáš Jelínek, Jakub Kocourek, Adam Krejčí, Vítek Smejkal

Trenéři: Petr Kaštan, Vlaďka Kaštanová, Martin Krejčí, Jiří Holý
Vedoucí zájezdu: Martin Fiala

Mladší žáci:
Mladší žáci vyhráli v základní skupině dva zápasy z pěti. Celkově jsme skončili čtvrtí a hráli jsme tzv. „B skupinu" o B finále, kde již jakákoliv prohra znamenala konec v turnaji. Zde jsme vypadli ve čtvrtfinále až s chorvatským týmem MRK Sesvete I., pozdějším vítězem B finále.
Některé zápasy jsme zvládli lépe a některé hůře, ale každopádně kluci na turnaji získali mnoho nových herních zkušeností a velice si užili i doprovodný program.

Utkání:

Základní skupina:

Velké Meziříčí – TIK Taastrup (DEN) 15:5
Velké Meziříčí – MRK Čakovec (CRO) 24:19
Velké Meziříčí – HK FCC Město Lovosice(CZ) 13:14
Velké Meziříčí - HC Dukla Praha I.(CZ) 14:20
Velké Meziříčí – SG Krems/Langenlois I.(AUS) 8:18

B finále pavouk:
Velké Meziříčí – HŠK Košice(SVK) 14:9
Velké Meziříčí – Sokol Praha Vršovice(CZ) 24:8
Velké Meziříčí – MRK Sesvete I.(CRO) 8:12

Hráli: Borkovec, Uchytil M. – Bradáč, Čermák, Izdný, Jaša, Koudela, Navrátil O., Pavlíček, Rosa B., Uchytil J.,Vik, Zezula

Trenér: Petr Kavka
Vedoucí družstva: Pavol Živčic, Radek Navrátil

Starší žáci:
Starší žáci odehráli v základní skupině pět utkání. Dva zápasy se podařilo vyhrát, ve třech zvítězil soupeř. Obsadili jsme tak ve skupině čtvrté místo. To nás poslalo do bojů v B finále. To se hrálo již vyřazovacím způsobem a každé utkání pro poraženého znamenalo konec v turnaji. Tam jsme nejprve porazili Vsetín a v našem nejlepším zápase na turnaji ukrajinský BVUFK Brovary. Zde nám pomohly povzbuzováním i naše starší žákyně, které nás přijely na utkání podpořit. Ve čtvrtfinále nám vystavil stopku německý Altbayern. Kluci střídali lepší zápasy s horším, ale celkově panuje s turnajem velká spokojenost. Zápasy jsme si užili, navštívili i některé doprovodné akce jako laser game, a další. Většina kluků zůstala v Praze do pondělí, kde shlédla finálové utkání všech kategorií.

Utkání:

Základní skupina:

Velké Meziříčí - ŠKH Agrokarpaty Pezinok (SK)15:12
Velké Meziříčí - Ajax Copenhagen A (DK) 10:22
Velké Meziříčí - HC Zlín 20:13
Velké Meziříčí - RD Rudar (SLO) 16:18
Velké Meziříčí - HC Dukla Praha A 7:20
B finále:

Velké Meziříčí - KH Zbrojovka Vsetín 12:11
Velké Meziříčí - BVUFK Brovary (UKR) 15:10
Velké Meziříčí - Bezirksauswahl Altbayern II (DE) 7:23

Hráli: Lukáš Deraha, Radim Kocourek, Tomáš Rosa, David Dřímal, Martin Chalupa, Filip Čížek, Marek Požár, Pavel Kotouček, Jakub Mach, David Slabý, Adam Požár, Jakub Strýček, Radovan Škoda.

Trenér: David Stoklasa.
Vedoucí družstva: Michael Bezděk, David Strýček.

Mladší dorostenci:
Mladší dorostenci na PHC v prvním hracím dnu narazili na dánský celek a pozdějšího vítěze celého turnaje FIF Handbold Po kvalitním výkonu jsme podlehli 13:14. V dalším utkání jsme podlehli Chorvatskému celku RK Medveščak ZG 18:23, kdy nás soupeř silově přetlačil. V dalším zápase jsme si poradili s mexickým celkem Gamos Valles 28:16. Pro hráče to byl zážitek hrát s takovým exotickým soupeřem. Hrála se velmi rychlá házená ve vysokém tempu a i celkové skóre tomu odpovídalo. V závěru prvního hracího dne jsme přehráli po dobrém výkonu TJ Nový Jičín 24:16. Černou kaňkou bylo zranění dvou hráčů hned první hrací den, kteří již do turnaje nezasáhli. Druhý hrací den jsme se utkali s německými celky TH Neureut (porážka 11:16) a HC Eckbachtal II. (výhra 17:12). V základní skupině jsme tak obsadili 3. místo a postoupili do bojů o A-finále. V nástavbové skupině nám byli přiřazeny dva chorvatské celky RK Trsat Rjeka, kterému jsme podlehli 9:16 a pozdějšímu semifinalistovi RK Důbrava jsme podlehli 15:23. Kluci odehráli utkání bez střídání s velkým nasazením. Nebýt těch zranění byl by to jistě pro nás dobrý turnaj.

Sestava: Krajíček Ondřej, Krčál Tomáš, Kuřátko Alex, Mazurek David, Svoboda Vojtěch, Navrátil Radek, Viktorín Vítek, Čepica Karel, Kocourek Radim.
Trenéři: Ladislav Šidlo, Pavel Svoboda.

-Trenéři házené-

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Reklama
  • vedoucí MP
  • Účetní
  • Straznik MP

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.