Dorostenci schytali od lídra soutěže padesátku

dorost 2019_11_102. liga mladší dorostenci JM – 11. kolo
TJ Sokol Velké Meziříčí – HBC Olomouc 1966 32:50 (18:27)

Dorost nastupoval ke svému poslednímu letošnímu zápasu proti přetěžkému soupeři. Tím byl aktuální lídr celé soutěže z Olomouce.
Bohužel kluci k zápasu přistoupili s velkým respektem a někteří i s pocitem, že je stejně dopředu rozhodnuto. V útoku se nám sice poměrně dařilo překonávat obranu hostí, ovšem naše defenzíva byla kapitola sama pro sebe. Nedařil se nám zastavit téměř žádný útok soupeře, který přes nás procházel jako nůž máslem. Vzdorovat jsme tak dokázali pouze prvních 8 minut (6:8). Během následujících 5 minut ale soupeř odskočil na 7:15, a zlomil tak poslední zbytky našeho odporu. Gólové hody ovšem pokračovaly a v poločase na tabuli svítilo neuvěřitelných 18:27 pro Olomouc.

Druhá půle pokračovala ve stejném duchu. Hrála se házená „nahoru dolů", kdy ani jeden z týmů příliš nebránil. Náš střelecký prapor táhlo především duo Mach-Strýček, kteří soupeři dohromady nastříleli 25 branek. To ovšem nestačilo a Hanáci neustále navyšovali svůj náskok až na konečných 32:50.

Podzimní část jsme tak zakončili vysokou porážkou. V konečném zúčtování to pro nás znamená, že se ziskem 8 bodů přezimujeme na 9. pozici. Na jaře se do kádru doufejme vrátí zranění hráči a budeme moci toto umístění trochu vylepšit.

7m hody: 1/2:0, vyloučení 2:5, diváků 99
Sled branek: 2:4, 6:8, 7:15, 11:17, 14:21, 27:24, 18:27, 19:34, 24:39, 28:43, 30:48, 32:50

Sestava a branky: Lukáš Dereha (1) – Jakub Mach (13/1), Jakub Strýček (12), Martin Chalupa (3), Štěpán Klapal (2), Martin Špinar (1), Tomáš Rosa, Radovan Škoda, Benjamin Rosa, trenér: Ladislav Šidlo