V repríze loňského finále porazili velkomeziříčští hokejisté SHKM Hodonín

IMG 6487HHK VM – SHKM Hodonín 7:5 (2:1, 1:2, 4:2)

Góly a asistence: 04:04 Střecha F. (Paták, Ambrož), 07:01 Křenek (Strnad), 31:56 Kadela (Pejchal, Matov), 43:40 Střecha T. (Křenek), 48:14 Křenek (Strnad, Ambrož), 57:57 Sobotka (Kadela, Paták), 58:55 Střecha T. (Matov, Strnad) – 12:59 Rýpar, 25:04 Kuba (Polesný, Sajdl), 27:11 Dufek (Směřička, Tomi), 40:39 Peš (Dufek, Tomi), 44:08 Dufek (Peš)

Juda J. (Slavíček) – Kadela, Vlašín P., Burian V., Ambrož, Báňa, Vlašín M. – Strnad, Křenek, Střecha T. – Paták, Střecha F., Sobotka – Pejchal, Matov, Burian M. – Rozmarín, Bula, Maštera.
Sestava SHKM Hodonín:
Kotvan (Zollpriester) – Filásek, Weber, Polesný, Crlík, Rýpar, Veselský, Směřička – Peš, Sajdl, Kuba, Tomi, Koubek, Dufek, Vacula, Chalupa, Venclík
Rozhodčí: Karpíšek – Tichý, Kučera.
Delegát utkání: Homola
Vyloučení: 8:8,
Navíc: Veselský (HOD) 5+OK za napadení, HL (HOD) 20 minut za nesportovní chování, Peš (HOD) 10 minut za nesportovní chování
Využití: 4:3, v oslabení: 0:0
Střely na branku: 45:23 (17:7, 16:7, 12:9)
Procentuální úspěšnost brankářů:
Juda J. (HHK) - 78,26 % - 18 zákroků – 60 min.
Kotvan (HOD) - 84,44 % - 38 zákroků – 60 min.
Diváci: 254

Hodnocení utkání hlavním trenérem Karlem Vejmelkou: Do utkání jsme vstoupili aktivně, soupeře jsme přehrávali a do stavu 2:0 jsme hráli dobře. Pak jsme udělali individuální chyby a Hodonín srovnal. Třetí třetina byla hodně emotivní, bylo tam mnoho osobních soubojů na hraně, skóre se přelévalo z jedné strany na druhou. Díky přispění rozhodčích, byla hra rozkouskovaná a s přibývajícím časem se hromadila nervozita. Stále jsme věřili a srovnali na 5:5. Pak to bylo kdo z koho. Veledůležitý byl gól na 6:5. V nervózním závěru jsme dali 7 branku a bereme 3 body, což je fajn. Hráčům za výkon i za to, že udrželi nervy na uzdě, musím poděkovat, dnes to bylo dost důležité.

Ostatní výsledky šestnáctého kola: Dynamiters Blansko HK – HK Kroměříž 1:3, HC Brumov-Bylnice – Hokej Uherský Ostroh 2:4, HC Uničov – HC Štika Rosice 5:2, TJ Sokol Březina – SKMB Boskovice 0:4, HC Spartak Velká Bíteš – HC Spartak Uherský Brod 7:0, HC Uherské Hradiště – HC Lvi Břeclav 3:1.