• Velkomeziříčsko
  • Sport
  • Velkomeziříčští hokejisté předvedli v prvním čtvrtfinálovém zápase parádní obrat

mráz copyHHK VM – HC Lvi Břeclav 6:4 (0:2, 2:2, 4:0)

Góly a asistence: 31:46 Střecha T. (Salát, Burian V.), 35:23 Strnad (Báňa), 42:53 Strnad (Křenek, Vlašín P.), 54:22 Křenek (Strnad, Vlašín M.), 56:26 Křenek (Strnad), 56:46 Barák (Střecha F.) – 13:06 Svoboda (Papp, Juránek), 18:48 Lokaj (Schweitzer, Rutkovský), 25:59 Lokaj, 30:02 Průdek (Zháňal, Gabriška).

Slavíček (Juda J.) – Vlašín M., Vlašín P., Báňa, Ambrož, Burian V., Salát, Burian M. – Strnad, Křenek, Střecha T. – Paták, Střecha F., Barák – Pejchal, Matov, Sobotka – Rozmarín, Bula, Maštera.

Sestava HC Lvi Břeclav:
Král (Martinčík) – Papp, Čápek, Schweitzer, Rutkovský – Lenkovič, Ambrož, Havelka, Juránek, Průdek, Zháňal, Gabriška, Lokaj, Kunc, Sedláček, Svoboda, Zajíček.

Rozhodčí: Karpíšek, Volf – Husák, Smetková.
Vyloučení: 7:6, navíc: Vlašín M. – 10 min. osobní trest za vražení
Využití: 0:2, v oslabení: 2:1
Střely na branku: 38:21 (6:12, 16:5, 16:4)
Procentuální úspěšnost brankářů:
Slavíček (HHK) - 80,95 % - 17 zákroků – 60 min.
Král (BŘE) - 84,21 % - 32 zákroků – 60 min.
Diváci: 349

Parádní obrat z nepříznivého stavu 0:4 viděli fanoušci v prvním čtvrtfinálovém utkání mezi Velkým Meziříčím a břeclavskými Lvy. V polovině utkání hosté zvýšili již na 0:4 a utkání se zdálo být rozhodnuté. Nepříznivý stav však domácí tým zdravě nakopl, velkomeziříčští zařadili vyšší rychlostní stupeň a vývoj utkání zvrátili na svoji stranu! K obratu v utkání zavelel nejproduktivnější hráč celé ligy, Tomáš Střecha, který v polovině utkání projel celým hřištěm a blafákem překonal do té doby famózního brankáře Lvů. Čtyřmi body (2+2) se na obratu podílel nejlepší hráč domácího týmu Milan Strnad, tři body (2+1) zapsal David Křenek.

Hodnocení utkání hlavním trenérem Karlem Vejmelkou: utkání jsme nezačali vůbec podle našich představ, chyběl nám pohyb, aktivita, větší důraz a také lepší koncovka. Soupeř naopak využil zpočátku vše, co jsme mu nabídli. Tečí vedl 1:0, pak využil přesilovku a my jsme se dostali pod tlak výsledku a vývoje. Od druhé třetiny, po redukci sestavy, jsme přidali, nicméně soupeř dvěma lacinými góly vedl až 0:4, což začínalo být kritické. Do konce třetiny jsme ale zvýšili tlak do hostující branky, dali jsme první gól a pak i druhý a byli jsme opět v zápase, bylo o co hrát. Třetí třetinu jsme zvládli výborně, přestože nás pomalu začal tlačit čas. Nejprve jsme dali kontaktní a pak i vyrovnávací gól, což nás velmi nakoplo a od té doby už všichni začali pevně věřit, že to zvládneme a na ledě to bylo vidět. Pak od nás přišly zbytečné fauly, ale paradoxně jsme v oslabení utkání otočili a v závěru jsme už hru jednoznačně kontrolovali.