• Velkomeziříčsko
  • Sport
  • Velkomeziříčští hokejisté si připsali první semifinálovou výhru. Odveta je na programu v pátek v Hodoníně

hhkhodoninHHK VM – SHKM Hodonín 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)

Góly a asistence: 22:25 Maštera (Salát, Vlašín M.), 25:43 Paták – 16:31 Směřička (Peš, Dufek).

Sestava HHK Velké Meziříčí:
Slavíček (Řehoř) – Slabý, Vlašín M., Báňa, Ambrož, Burian V., Salát, Burian M. – Juda M., Křenek, Střecha T. – Paták, Matov, Barák – Maštera, Rozmarín, Sobotka - Hrbatý.

Sestava SHKM Hodonín:
Zollpriester (Hanáček) – Rypár, Crlík, Veselský, Filásek, Polesný, Weber, Směřička – Račický, Vacula, Jajcay, Tomi, Chalupa, Peš, Dufek, Sajdl, Sedlák, Kuba.

Rozhodčí: Grygera, Slavka – Procházka, Strýček.
Vyloučení: 11:11, navíc: Matov, Salát (oba HHK) osobní desetiminutový trest.
Využití: 0:1, v oslabení: 0:0
Střely na branku: 41:28 (19:7, 11:12, 11:9)
Procentuální úspěšnost brankářů:
Slavíček (HHK) - 96,43 % - 27 zákroků – 60 min.
Zollpriester (HOD) - 95,12 % - 39 zákroků – 59 min.
Diváci: 438

První semifinálovou bitvu mezi Velkým Meziříčím a Hodonínem vidělo ve středu 4. března na velkomeziříčském zimním stadionu téměř 450 diváků. Ti odcházeli ze stadionu spokojeni, když domácí hráči otočili na 2:1 a v pátek budou v Hodoníně bojovat o postup do finále.
Domácí tým sice v první třetině svého soupeře jasně přehrával a přestřílel v poměru 19:7, přesto šli do kabin spokojenější hosté. V 17. minutě totiž využil přesilovou hru Směřička a hosté vedli - 0:1.

Druhá třetina nabídla vyrovnanější partii. Hodonín dostal velkou příležitost navýšit vedení v dlouhé přesilové hře 5 na 3, kterou však nevyužil. Byli to naopak hráči Velkého Meziříčí, kteří dokázali zvrátit průběh utkání na vlastní stranu. Nejprve ve 23. minutě srovnal skóre Vojtěch Maštera po přihrávkách Daniela Saláta a Michala Vlašína - 1:1. O tři minuty později potom rozjásal velkomeziříčské fanoušky Lukáš Paták, který po individuální akci dorazil do sítě vlastní střelu - 2:1. Po tomto zvratu hostující hráči znatelně přitvrdili.

Třetí třetina již přinesla pouze bezchybné zákroky brankářů, osm mnohdy sporných vyloučení a několik strkanic vesměs vyprovokovaných kapitánem hostujícího týmu.