Muži v poháru pokračují, zdolali prvoligové Hustopeče

IMG 20200913_184935_TJ Sokol Velké Meziříčí – LEGATA Hustopeče 32:26 (16:16)

V utkání druhého kola ČESKÉHO POHÁRU jsme na domácí palubovce přivítali opravdu atraktivního soupeře. Tím byl aktuální obhájce prvoligového titulu Legata Hustopeče. Hostující kádr sice od té doby prošel určitou hráčskou obměnou, i tak k nám ale zavítal opravdu kvalitní celek.

Utkání začalo v rychlém tempu. Oba celky předváděly pohledné kombinace. Hned v úvodu se nám bohužel nepodařily proměnit některé naše šance včetně sedmimetrového hodu, a tak se hostující celek ujal vedení 3:5 (8. minuta). Naší pečlivou hrou jsme ale během 2 minut zvládli skóre obrátit na naši stranu (7:5). Dařila se souhra spojek s pivoty i křídly, kteří se v zakončení moc nemýlili. Naopak v obraně jsme často chybovali a nechávali soupeře zakončovat z postu pivota. Vyrovnaná první půle tak skončila spravedlivou remízou 16:16.
V úvodu druhého dějství jsme hned 3x museli čelit přesilovce hostí. Soupeři jsme ale nedovolili tuto početní výhodu příliš využít a stav byl i poté stále vyrovnaný (18:19). V útoku jsme pokračovali v rychlé kombinační hře, a pomalu jsme tak přebírali otěže zápasu. Navíc jsme zlepšili i pohyb na obraně a dařilo se nám pokrývat kombinace jihomoravanů. Navíc se v bráně rozchytal náš brankář, který vytáhl v krizových momentech důležité zákroky. Do 57. minuty se nám tak podařilo definitivně zlomit odpor soupeře, když jsme odskočili na 30:24. Náš tým hnaný skvělým publikem pak už pohodlně dokráčel k vítězství 32:26, které nám zajistilo postup do 3. kola poháru.

Děkujeme všem fanouškům, kteří v hale vytvořili skvělou kulisu, věříme, že si tohle pohledné utkání společně s námi užili. V příštím kole poháru se můžeme těšit na dalšího kvalitního soupeře... třeba i z extraligy.

7m hody: 3/5:5/8, vyloučení 7:2.
Sled branek: 2:1, 3:5, 7:5, 8:8, 11:10, 13:12, 15:16, 17:16, 20:19, 21:21, 24:23, 27:23, 30:24, 32:26

Sestava a branky: Ondřej Poul, František Kratochvíl – Martin Janíček (10/2), Vojtěch Svoboda (6), Jiří Kaštan (5), Pavel Strašák (5), Vítězslav Večeřa (3), Štěpán Fiala (2), Filip Svoboda (1), Alex Kuřátko, Jan Lečbych, Miloš Necid, Petr Kavka, Jakub Bezděk, Martin Šikula, Filip Macoun, trenér Ladislav Šidlo, odpovědný vedoucí Petr Kácal