Starší dorostenky nezvládly regionální derby

rftTJ Jiskra Havlíčkův Brod - TJ Sokol Velké Meziříčí 30:28 (11:14)

Od prvních minut vyrovnané ne příliš pohledné utkání se spoustou nevynucených individuálních chyb a díky výkonu rozhodčích i řadě zbytečných osobních soubojů. Oba týmy nahrazovaly házenkářské dovednosti urputností a houževnatostí. Útočné akce postrádaly zejména přímočarost, nápaditost a v neposlední řadě i očekávanou souhru. Dříve se vzpamatovaly naše mladé hráčky, když se oprostily od unáhleného a zbrklého zakončení a začaly hrát více kolektivně. Po zásluze jim tak patřila poslední desetiminutovka prvního poločasu. Po změně stran jsme změnili obranný systém a díky pestré útočné hře si udržovali dvou a místy až čtyř brankový náskok. Za stavu 19:22 jsme museli čelit naprosto zbytečnému dvojnásobnému oslabení. Domácí to herně zvedlo, když k tomu přispěla i řada našich neproměněných příležitostí z postu pivota i spojek. Výsledkem toho bylo, že devět minut před koncem bylo srovnáno. Šance na vítězství ještě žila. Následně neproměněný sedmimetrový hod i možnost přesilovky vzaly po chybách za své. Nízká střelecká produktivita zejména z křídelních prostor i tři po sobě jdoucí dvouminutová oslabení v samotném závěru nás srazila do kolen a body tak zůstaly v městské sportovní hale.

Při nepřítomnosti zraněné „duše" naší hry Markéty Pospíšilové se střelecky skvěla Karolína Slámová.

Příští víkend bude hodně náročný. V sobotním podvečeru nejprve zavítáme do haly Házené Mělník, následně přejedeme k odloženému utkání a v nedělním dopoledni sehrajeme souboj na hřišti lídra soutěže TJ Sokol Lázně Kynžvart.

7 - m hody 9/4 : 4/2, vyloučení 5:8.
Sled branek: 0:1, 1:2, 3:2, 3:4, 5:4, 5:6, 6:7, 8:7, 9:8, 9:10, 9:11, 10:12, 11:13, 12:15, 13:16, 15:16, 16:18, 17:18, 17:21, 18:22, 21:22, 21:23, 23:24, 25:24, 26:25, 29:25, 30:26.

Hrály: Homolová Eliška, Trojanová Aneta – Slámová Karolína (13/1), Odehnalová Tereza (4), Kuřátková Klára (4), Borkovcová Tereza (4), Holíková Lenka (2), Rosická Bára (1/1), Puffer Natalie Nicole, Dusilová Valérie, Pospíšilová Magda, Horká Vendula. Trenéři ing. Tomáš Partl, ing. Vincenc Záviška, Andrea Kuřátková.