Starší dorostenky v Žeravicích nebodovaly

A-IMG 20210912_145040Sobota 11. září
2. liga starších dorostenek
SK Žeravice - TJ Sokol Velké Meziříčí 24:22 (13:10)

Souboj s méně známým soupeřem se vyvíjel v prvních dvaceti minutách lépe pro naše barvy. Trápila nás obranná součinnost, velké problémy nám dělala přímočarost domácích akcí. Díky většímu počtu střeleckých pokusů jsme si udržovali nepatrný náskok. S přibývajícím časem jsme začali odcházet fyzicky. Vynucenými změnami v sestavě se náš herní projev začal hroutit a domácí tým převzal iniciativu. Tu nezastavil ani oddechový čas v čase 23:55 (stav 11:9). V závěru první půle jsme takticky zcela propadli, individuálně chybovali a odcházeli tak na poločasovou pauzu mínus tři branky!!! Vesměs celou 15-ti minutovou přestávku jsme společně strávili taktickou přípravou, kterou se však nepodařilo přenést do hry = obraz podceněné letní přípravy. Vstup do druhého dějství byl ve znamení zmaru naší útočné fáze. Příliš individuálně vedené akce bez nápadu byly vodou na mlýn mohutně podporovaným soupeřkám. První branku ve druhé půli jsme byli schopni vstřelit až v čase 36:46, a to ještě ze sedmimetrového hodu (16:11), marnost, nesehranost... Domácímu týmu to naopak „lepilo" a výsledkem byl až sedmigólový rozdíl. Do konce utkání zbývalo ještě 19 minut. Změnou herního systému a ofenzivním rozestavěním jsme se pokusili překvapit. Dvouminutové oslabení soupeře nás nastartovalo. Postupně se skóre měnilo až na dvoubrankový odstup. Závěr jsme fyzicky a zejména takticky nezvládli. Snaha dohrávat individuální útočné pokusy až na hranici brankoviště nás stála hodně sil a nepřinesla kýžený efekt. Následné chyby v osobní obraně nás pak ZŘEJMĚ stály bodový zisk. Nadšeně bojující domácí tým „přežil klinickou smrt", s vypětím sil si po zásluze připsal dva body do druholigové tabulky. ACH jo...

V sobotním dopoledni se představíme na domácím hřišti.

7 - m hody 7/7 : 4/4, vyloučení 2:0.
Sled branek: 1:0, 2:1, 3:2, 4:3, 4:7, 6:8, 9:8, 10:9, 12:10, 16:10, 18:11, 19:12, 19:15, 21:16, 21:18, 23:21.
Hrály: Homolová Eliška, Fadrná Nikola – Slámová Karolína (7), Koudelová Natálie (5/3), Borkovcová Tereza (4), Vavroušková Dorota (2), Sýkorová Agáta (2), Kuřátková Klára (1), Rosická Bára (1), Puffer Natálie, Pospíšilová Magda, Trojanová Aneta, Bibrová Tina. Trenéři: Ing. Tomáš Partl, Ing. Vincenc Záviška.

Mladší dorostenky vstoupily do soutěže vítězně

Neděle 12. září
2. liga mladších dorostenek
Sokol Újezd u Brna - TJ Sokol Velké Meziříčí 14:30 (6:16)

B -_IMG_20210912_150320Po prvním odloženém kole (díky nedostatku našich trénujících hráček) jsme odehráli souboj na venkovním tartanovém hřišti. V teplém slunečném počasí jsme od prvních minut udávali tempo hry. Byli jsme schopní na rozdíl od domácích ze všech postů střílet branky, viditelný rozdíl byl i v činnosti brankářky. Díky tomu jsme již v poločase vedli výrazným rozdílem. Po změně stran se obraz hry nijak výrazně neměnil, na naší straně přibývaly více góly z rychlých přímočarých akcí.

Doufejme, že v sobotním domácím utkání budou k dispozici již další dvě, dosud absentující děvčata.

7 - m hody 6/1 : 2/0, vyloučení 0:1.
Sled branek: 0:2, 1:2, 1:6, 2:7, 2:13, 4:15, 7:16, 7:19, 9:20, 10:27, 13:28, 13:30.

Hrály: Součková Marcela – Holíková Lenka (9), Rosická Bára (6), Hladíková Veronika (6), Bibrová Tina (3), Sýkorová Agáta (3), Chlubnová Lucie (2), Palasová Kateřina (1), Lázničková Laura. Trenéři: Ing. Vincenc Záviška, Ing. Tomáš Partl, Holíková Lenka st.