Házenkáři mají vlastní publikaci

1111 21921 a 2021, dva letopočty, které od sebe dělí celá stovka let. Přesně ta 100, kterou velkomeziříčští házenkáři v letošním roce oslavili. Pravda, velká oslava se z důvodu epidemiologické situace posunula až na 25. června 2022, ale nezabránila vydání publikace, která celou házenkářskou historii mapuje.

Ve středu 29. prosince 2021 se ve sportovní hale „Za Světlou" sešlo velmi početné publikum, které se stalo svědky křtu publikace 100 let velkomeziříčské házené. Celou událostí provedla Mgr. Jaroslava Živčicová, která svým skvělým projevem všechny zaujala a podala zajímavé informace o samotné hale, panu Klapalovi a také publikaci. Mezi hosty, které se na akci objevili, byli prezident Českého svazu házené Mgr. Ondřej Zdráhala, starosta města Velké Meziříčí Ing. Arch. Alexandros Kaminaras, místostarosta města Ing. František Smažil, bývalý starosta TJ Sokol Velké Meziříčí Ing. Stanislav Tvarůžek, starosta TJ Sokol Velké Meziříčí Ing. Ladislav Šidlo a jednatel TJ Sokol Velké Meziříčí Ing. Vincenc Záviška.

Před samotným křtem proběhla minuta ticha, která vzpomněla na nestora házené pana Eduarda Klapala, od jehož narození 31. 12. uplyne již 103 let a pana Zdeňka Svobodu.

Po pietní akci následovaly proslovy Ondřeje Zdráhaly, který se nezapomněl zmínit o tom, že samotný Český svaz házené zatím žádnou publikaci o házené nemá, a TJ Sokol Velké Meziříčí již ano. Starosta Alexandros Kaminaras poděkoval všem trenérům za jejich úsilí, s jakým pracují se širokou hráčskou základnou a vyzvedl práci celého Sokola. Pan Tvarůžek zavzpomínal na své začátky na Rudolfově hřišti a Ladislav Šidlo poděkoval všem bývalým trenérům a funkcionářům za jejich práci, na kterou se ti aktuální snaží navázat. Zároveň poděkoval těm, co se na publikaci podílely, a to Janě Šidlové, Radce Jelínkové a Romaně Doležalové. Všichni pak popřáli oddílu další bohatou stovku.
Samotného křtu se ujali prezident svazu Ondřej Zdráhala, starosta Alexandros Kaminaras, a za Sokol Stanislav Tvarůžek a Ladislav Šidlo. A to vše ve velice příjemné atmosféře ze strany početného publika.

Oddíl házené také využil přítomnosti Ing. Františka Smažila, garanta sportu a školství ve Velkém Meziříčí a Ing. Ladislava Šidla, člena sportovní komise a dodatečně mohla být rozdána ocenění jednotlivcům a družstvům za rok 2019. Umístění v anketě Sportovec města Velké Meziříčí 2019 bylo následující:

  • Kategorie jednotlivci do 12 let (bez pořadí) – Martin Borkovec, brankář.
  • Kategorie jednotlivci do 15 let (bez pořadí) – Jakub Strýček, pivot, hrající také za TJ Sokol Nové Veselí a člen dorostenecké reprezentace ČR.
  • Kategorie družstva do 12 let (bez pořadí) – mladší žáci, trenéři Pavol Živčic a Martin Krejčí.
  • Kategorie družstva do 15 let (bez pořadí) – starší žákyně, trenérka Ilona Závišková, vedoucí družstva Pavel Rosický.
  • Kategorie družstva do 19 let – 3. – 4. místo starší dorostenky, trenér Vincenc Záviška a Tomáš Partl.
  • Kategorie družstva nad 19 let – 1. místo ženy.
  • Zvláštní ocenění získal Ing. Stanislav Tvarůžek.

Po skončení akce se rozběhl tradiční Vánoční turnaj.

Malí házenkáři a házenkáři také využili přítomnosti bývalého reprezentačního kapitána a zároveň prezidenta svazu Českého svazu házené Ondřeje Zdráhaly a nechali si podepsat míče nebo publikace.

Během celé akce panovala velice příjemná atmosféra, při které bývalý hráči a trenéři zavzpomínali na staré časy a také debatovali o tom, jak se házená celkově posunula dopředu a zrychlila.

Velké díky patří všem organizátorům, kteří se na akci podíleli. Je třeba ještě jednou vyzvednout Jarku Živčicovou, která svým skvělým projevem celou akcí provázela. Všem hostům, kteří vážili cestu do haly, jmenovitě Mgr. Ondřej Zdráhala, Ing. Arch. Alexandros Kaminaras, Ing. František Smažil, Ing. Stanislav Tvarůžek, Ing. Ladislav Šidlo a Ing. Vincenc Záviška. A také všem bývalým i současným trenérům, funkcionářům, hráčům a fanouškům, protože bez nich by se ta stovka nedala zapsat.

Publikace bude od ledna k dostání v Turistickém informačním centru Velké Meziříčí a také během zápasů a turnajů přímo ve sportovní hale. Cena publikace 110 Kč.

Jana Šidlová

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Reklama
  • Oslavická červenec 2022

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.