Dnes se střetnou velkomeziříčští hokejisté s hodonínskými Drtiči

6První soutěžní utkání roku 2022 nabídne souboj nejhorších obran. Velkomeziříčští hokejisté v důležitém souboji nastoupí proti hodonínským Drtičům.

Hodonínský tým je i po 26. kole na poslední příčce skupiny Východ. V posledních zápasech roku 2021 ale hodonínští zabrali a stáhli bodovou ztrátu na ostatní týmy. Na Velké Meziříčí aktuálně ztrácí již pouze 8 bodů, Středeční utkání s Hodonínem tak opět bude "o šest bodů". Drtiči však bodují téměř výhradně na domácím stadionu, kde mají vyrovnanou bilanci sedmi výher a šesti porážek. Na stadionech soupeřů Hodonín vybojoval pouhé jedno vítězství, když v pátém kole odvezl body z Opavy (1:2).
Čtvrtý soutěžní duel mezi Velkým Meziříčím a Hodonínem bude soubojem nejhorších obran. Velkomeziříčští ve své nováčkovské sezóně dostali za 26 odehraných zápasů 103 branek, Hodonín inkasoval 97krát. Těšit se naopak můžeme na souboj nejlepších střelců skupiny Východ. Velkomeziříčský Ondřej Malec i hodonínský Tomáš Komínek skórovali 17krát, meziříčský střelec k tomu potřeboval o tři zápasy méně.
Hodonínská soupiska se v průběhu sezóny neustále mění. Největší posilou Drtičů ale bezesporu zůstává brankář Michal Kořének (2,80 branky na zápas), který přišel na střídavé starty z extraligového Zlína. Bodově Hodonín táhne především výše zmíněný Tomáš Komínek (17+13), daří se i Michalu Romančíkovi, který v posledním utkání nastřílel hattrick (9+8), Stanislavu Balánovi (6+8) a Davidu Janásovi (6+7). Nejproduktivnějším obráncem je s deseti body Vlastimil Hefka (5+5). Za očekáváním prozatím zůstávají ruské posily Hodonína.

VZÁJEMNÉ ZÁPASY
06. kolo SHK Hodonín - HHK Velké Meziříčí 2:3 (0:2, 0:1, 2:0)
13. kolo HHK Velké Meziříčí - SHK Hodonín 5:4 SN (2:2, 1:2, 1:0 - 0:0, 1:0)
20. kolo SHK Hodonín - HHK Velké Meziříčí 4:2 (0:1, 1:0, 3:1)

Jaroslav Juda
HHK VM

5

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Reklama
  • Oslavická červenec 2022

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.