Ondřej Malec gólem v prodloužení odmítl obrat hodonínských drtičů

8Středa 5.1.2022
HHK Velké Meziříčí – SHK Drtiči Hodonín 6:5PP (2:0, 3:1, 0:4 – 1:0)

Góly a asistence: 06:40 Křenek (Střecha T., Strnad), 12:24 Paták (Slabý, Vlašín P.), 23:04 Maštera (Janoušek, Střecha F.), 25:12 Malec (Juráň, Vlašín P.), 39:57 Křenek (Střecha T., Strnad), 60:53 Malec (Slabý) – 30:21 Komínek (Lekeš), 41:50 Levitskii (Růžička), 48:59 Janás (Pchalin, Růžička), 59:15 Růžička (Miklík, Škápik), 59:48 Komínek (Škápik, Hložánek).
Sestava HHK Velké Meziříčí:
Krejčí (Štourač) – Slabý, Vlašín P., Kochánek, Ambrož „C", Burian V., Janoušek, Báňa – Paták, Malec, Juráň – Strnad, Křenek, Střecha T. – Doležal, Střecha F., Maštera – Vlašín M., Rozmarín, Barák.
Trenéři: Vejmelka, Krča
Sestava SHK Drtiči Hodonín:
Kořének (Malyshev) – Mikulík, Pchalin, Hohl, Škápik, Miklík „C", Sedláček – Hefka, Lekeš, Marek, Hrazdira, Handl, Hložánek, Levitskij, Janás D., Růžička, Komínek, Romančík.
Trenér: Janás T.
Rozhodčí: Škach – Hübl, Peluha.
Vyloučení:3:6, navíc: Hohl (HOD) 10 minut osobní trest za nesportovní chování.
Využití: 1:0, v oslabení: 0:1.
Střely na branku: 45:35 (15:11, 18:8, 12:15)
Procentuální úspěšnost brankářů:
Krejčí (HHK) - 85,71 % - 30 zákroků – 61 min.
Kořének (HOD) - 86,67 % - 39 zákroků – 60 min.
Diváci: 396
Velkomeziříčští hokejisté po čtyřech prohrách vybojovali 2 body za vítězství v prodloužení. Opět ale nezvládli závěr zápasu s Hodonínem a stejně jako v posledním vzájemném duelu na ledě soupeře i dnes dostali dvě branky v poslední minutě.
Když před druhou přestávkou zvyšoval David Křenek na 5:1, nikdo na stadionu nejspíš nevěřil v drama. Hosté ale v závěrečné části přidali na důrazu a meziříčští naopak polevili. Výsledkem bylo snížení na 5:3 a závěrečná smolná minuta, kdy soupeř dvakrát udeřil při hře bez brankáře.
Rozuzlení tak přineslo až prodloužení, ve kterém svou druhou brankou v utkání rozhodl o vítězství Velkého Meziříčí Ondřej Malec.
Hodnocení utkání hlavním trenérem Karlem Vejmelkou: odehráli jsme, troufám si říci dvě výborné třetiny, kdy jsme hráli aktivně, udrželi jsme se často na puku, vytvářeli jsme si šance a z převahy vytěžili i čtyřbrankové vedení. Soupeře jsme k ničemu vážnějším nepustili. V poslední třetině jsme ustoupili z naší hry, nechali jsme iniciativu na soupeři a to se nám vymstilo. Také nás opustilo pověstné štěstí, když jsme nedali vyložené šance. V závěru jsme doplatili na pasivitu, jakoby jsme se báli vítězství. Ale v prodloužení jsme využili chyby soupeře a rozhodli o naší výhře.

Jaroslav Juda
HHK VM

7

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Reklama
  • Oslavická červenec 2022

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.