• Sport
  • Přes prohru s Novým Jičínem si velkomeziříčští hokejisté udrželi druholigovou příslušnost

61Sobota 19.02.2022
HK Nový Jičín – HHK Velké Meziříčí 6:3 (3:2, 1:1, 2:0)

Góly a asistence: 14:19 Franek (Maliník), 14:44 Zdeněk (Káňa, Květoň), 19:47 Káňa (Kuboš, Flok), 25:53 Zdeněk (Káňa, Květoň), 51:11 Květoň (Káňa, Zdeněk), 59:51 Franek (Lehečka) – 01.04 Střecha T. (Burian V., Strnad), 03:10 Strnad (Střecha T., Ambrož), 39:23 Střecha T. (Ambrož).
Sestava HK Nový Jičín:
Galuška (Šimonů) – Váňa, Kuboš, Foltýn, Tomeček, Kleiner, Kožený, Hruška – Káňa, Kafka, Maliník, Lehečka „C", Zdeněk, Konečný, Sluštík, Flok, Štefka, Franek, Květoň, Kořenek.
Trenér: Gebauer
Juda J. (Štourač) – Slabý, Hort, Kochánek, Ambrož „C", Janoušek, Vlašín M., Báňa – Malec, Juráň, Doležal – Strnad, Vlašín M., Střecha T. – Barák, Broža, Maštera.
Trenéři: Vejmelka, Krča
Rozhodčí: Blaha – Mikšík, Kučera.
Vyloučení: 2:6, využití: 1:0, v oslabení: 0:0.
Střely na branku: 43:32 (10:15, 18:9, 15:8)
Procentuální úspěšnost brankářů:
Galuška (NJ) - 90,63 % - 29 zákroků – 60 min.
Juda J. (HHK) - 86,05 % - 37 zákroků – 60 min.
Diváci: 386

Velkomeziříčští hokejisté vyrazili do Nového Jičína bez několika opor a s vědomím, že jakýkoliv bodový zisk znamená udržení druholigové soutěže pro příští sezónu.
Na ledě druhého nejlepšího týmu skupiny Východ předvedli hosté skvostný nástup, když ve 4. minutě po brankách Tomáše Střechy a Milana Strnada vedli 2:0! Domácí tým ale do přestávky otočil a vedení udržel po celý zbytek utkání. I přes prohru v dnešním duelu již má Velké Meziříčí jistotu udržení druhé ligy i pro příští sezónu! Poslední Hodonín prohrál 0:3 s Opavou a ztrátu na VelMez již nesmaže.
Do konce základní části zbývají odehrát poslední dvě kola. V tom následujícím se ve středu 23.2. na domácím ledě utkáme právě s Hodonínem, který míří do skupiny o udržení. V posledním kole potom jedeme do Opavy.