Aš po Už/horod
Ateliér textilní tvorby UMPRUM Velké Meziříčí Praha
Aš po Už/horod – Sto let od podnikatelského boomu a firemních osudů
1. republiky v dialogu s UMPRUM – projekt je financován MŠMT.
Připomeneme význam podnikatelských rodin, které stály u zrodu hospodářské
prosperity 1. republiky. Ve Velkém Meziříčí se zaměříme na změnu tváře města i významné prvorepublikové osobnosti. V rámci debaty vedené studenty UMPRUM zmíníme umělce, kteří působili ve službách státu a tvořili tzv. národní styl. Patřili mezi ně: Josef Gočár, Pavel Janák, Dušan Jurkovič, Josef Hoffmann a František Kysela. Účast na debatě přijali: Mgr. Martin Štindl, PhD., paní Milena Tesařová, Mgr. Ladislav Čumba, MgrA. Jitka Škopová a studenti UMPRUM Praha. Po skončení debaty uskutečníme procházku městem s výkladem k tehdejším nově vzniklým stavbám (domy, školy i mosty).
Začátek trasy bude u luteránského gymnázia a procházka povede korzem na Náměstí a dále ulicemi Vrchoveckou, Podhradím, Poříčím, Moráňskou, Novosady a Komenského zpět na Náměstí. Na starém hřbitově na Moráni uctíme památku významných osobností města 1. republiky.
Program:
10.00 Přednáškový cyklus a debata: studenti UMPRUM a Mgr. Martin Štindl, Ph.D.: Prvorepublikové tváře města mezi řekami
– pro žáky základních a středních škol. Kinosál Jupiter clubu, Náměstí 17.
16.00 Přednáškový cyklus a debata: studenti UMPRUM a Mgr. Martin Štindl, Ph.D. : Prvorepublikové tváře města mezi řekami
– pro veřejnost. Luteránské gymnázium, Náměstí 11/13. Účast na debatě přijali: Mgr. Martin Štindl, PhD., Milena Tesařová (vnučka Ludmily a Ladislava Heideových), Mgr. Ladislav Čumba, Mgr. Jitka Škopová a studenti UMPRUM.
Účast na debatě přijali: Mgr. Martin Štindl, PhD., Milena Tesařová (vnučka Ludmily a Ladislava Heideových), Mgr. Ladislav Čumba, MgA. Jitka Škopová a studenti UMPRUM.
18.00 „Prvorepublikové“ Velké Meziříčí - procházka s výkladem k tehdejším novým stavbám (domy, školy i mosty).
Začátek trasy u luteránského gymnázia, korzem na Náměstí a dále ulicemi Vrchoveckou, Podhradím, Poříčím, Moráňskou, Novosady a Komenského zpět na Náměstí. Na starém hřbitově na Moráni bude uctěna památka významných osobností města 1. republiky.
Nejbližší události
Zprávy
- Začaly práce i v uličce pod radnicí
- Okolím Kúsek a Dolních Radslavic prošel vlk
- Chystá se nábor hrdinů. Veřejnost se může přihlásit do registru dárců kostní dřeně
- Zastupitelstvo bude schvalovat dotace od Zdravého města
Sport
- Slezsko padlo během druhé třetiny
- Obě šachová družstva prohrála
- Příprava začala kanonádou
- Meziříčské derby ovládli Valaši
