Ve fyzice dohlíží Albert Einstein

fyzNa ZŠ Oslavická došlo k úpravě další odborné učebny. V učebně fyziky proběhla výměna skříní po obvodu místnosti. Skříňky byly barevně laděny ke stávajícím lavicím. Dále došlo k náhradě dosluhujícího projektoru za nový s lepší svítivostí, k vhodnějším podmínkám k projekci poslouží i nové blackoutové závěsy. Ke zútulnění prostředí přispívají květiny na oknech a výmalba stěn.

Ze stěny u dveří na žáky shlíží podobizna Alberta Einsteina. O tomto vědci se na základních školách učí pouze okrajově, na druhou stranu je to jeden z nejznámějších propagátorů fyziky a celkově všech přírodních věd. Většina lidí zná jeho podobiznu a slyšeli alespoň některé z jeho nesmrtelných myšlenek. Dva citáty na stěnách naší učebny také najdete, ale aby to nebylo lehké a žáky nutilo k zamyšlení, zvolili jsme znění v anglickém jazyce.

Lenka Nováková

fyzika 2fyzika 3

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Reklama
  • uzmn
  • Agenda přestupků

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.