Březejčtí přivítali léto

IMG 6329 Kovbojové, kostkované košile, džíny, pistole a lasa, country hudba i tance – Březejčtí přivítali léto ve westernovém stylu.


Na březejckém pracovišti Centra Kociánka se v pátek 19. června sešli uživatelé, pracovníci, rodiče i další přátelé střediska při akci, která probíhá každoročně před letními prázdninami. Naplňují ji různá vystoupení, hudba, táborák i grilování, soutěže. „Cílem je sociální integrace uživatelů střediska do běžné společnosti, upevnění jejich vztahů s rodiči, zapojení veřejnosti, otevřenost...," uvedla Marie Doležalová, vedoucí pracoviště Kociánky v Březejci.
Návštěvníci mohli zhlédnout vystoupení westernové skupiny Pedro and Bandidas, poslechnout si country hudbu v podání Stetsonu, zajezdit na koloběžkách, zakoupit keramický či třeba tkaný výrobek na řemeslném jarmarku a další. „Nejvíc se dnes těším na výpal keramického stromu," sdělila jedna z uživatelek střediska Jitka Janatová. Ten proběhl ve večerních hodinách a skutečně byl hlavním bodem programu. Uživatelé střediska i žáci školy v Březejci na svém výtvoru pracovali dobře čtrnáct dní. A zakončení stálo za to. Výpal pod setmělým nebem byl působivý. „Strom bude naším symbolem. Zůstane na místě, kde jsme jej vypálili a kolem uděláme posezení. Naši uživatelé budou mít takovou vzpomínku," uzavřela Marie Doležalová.
Martina Strnadová

Reklama

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.