Jak rozeznat skutečného kupce od podvodníka?

realityNa českém realitním trhu se rozmohla herecká epidemie. Zdá se, že se snad většina makléřů z neseriozních realitních kanceláří pustila do studia divadelní konzervatoře!

Z vyprávění našich klientů dobře víme, že podvodníků je v realitním světě opravdu hodně. Při prodeji nemovitosti na vás hrají velmi přesvědčivé divadélko. Ve schránce objevíte nenápadný letáček „Máme kupce pro váš dům". Aniž byste tušili, že se jedná o podvodný leták, na uvedené číslo zavoláte. Na druhém konci se vám ozve realitní makléř, který si „fiktivního kupce" vymyslí, jen aby vás přesvědčil o svěření nemovitosti na prodej právě jemu. Někdy dokonce platí brigádníkům za to, aby pro ně aktivního kupce kvalitně sehráli. Makléř si s vámi a falešným kupcem dohodne osobní schůzku. Falešný kupec začne projevovat enormní zájem o váš dům a chce ho ihned rezervovat. Vy, plni nadšení z rychlého obchodu, podepíšete s makléřem exkluzivní smlouvu. Za několik dnů se však dozvíte, že aktivní kupec bohužel ztratil zájem. V samotném závěru vám zbude realitní makléř a podepsaná smlouva. Jste zahnání do slepé uličky, a nezbývá, než jen čekat. A proto, vybírejte s rozumem. Nebojte se se svými potřebami v oblasti realit obrátit na místní realitní odborníky s dostatečnou praxí a dobrými referencemi. Ptejte se svých známých, jejich doporučení je vždy nejlepší reklamou.
Ivana Dočkalová, makléř RK.

Reklama

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.