Křižanov má novou dominantu

IMG 20190604_182253Ve vrchní části kopce známého jako Šibeník se nyní ční název městyse.

S nápadem na umístění nápisu přišla Kamila Kněbortová studentka Střední školy umění a designu v Brně a rodačka Křižanova v rámci projektu „objekt ve veřejném prostoru/street art". Kamila studuje obor Nová média a projekt realizovala jako součást předmětu výtvarná příprava.

Studentka nápis vyrobila z dřevěných desek, které do země upevnila pomocí tyček a ukotvila provázky. Podle autorky bylo nejtěžší: „zvolit velikost a hlavně tvar jednotlivých písmen". Z dřevěných desek o rozměru 150x150 centimetrů musela vytvořit písmena hezká na pohled a viditelná z dálky.

Pozemek, na kterém nápis stojí, je soukromý, proto bylo nutné vyřídit potřebná povolení od majitele. Nyní si studentka pochvaluje: „zatím dostávám samé dobré ohlasy od občanů Křižanova a okolí".

Zuzana Najtová

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Reklama
  • Nábor_90x140_dolu_straznik
  • Inzerce_sleva_2020
  • Sportoviste_VM_Administrativ

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.