Populární velkomeziříčský turnaj ve hře prší letos vyhrál Zdeněk Valenta

stažený soubor1V pivnici Na Lipnici, která se nachází na ulici Sokolovská ve Velkém Meziříčí, se v sobotu 11. září uskutečnil v pořadí už osmý ročník soutěže v karetní hře "prší". Tato jednoduchá hra je dnes mezinárodně známa pod názvem "mau-mau", avšak vznikla pravděpodobně již ve třicátých letech 20. stol. v Německu. 

Předem přihlášení zájemci se na Lipnici utkávali již dopoledne, konkrétně asi od půl jedenácté, a to až do značně pokročilého odpoledne. Celkem se do 1. kola zapojilo 28 osob; mezi nimi se objevilo i pět žen. Šlo převážně o místní občany, z přespolních přijeli pouze tři. Ti všichni usedli k sedmi stolům. Podmínkou byl věk 18 a více let.

Startovné činilo 80 Kč; do této ceny je ovšem třeba zahrnout také občerstvení. Jím se letos staly klobásy, řízky s chlebem, obložené chlebíčky, jednohubky, plněné kremrole aj. Akci pořádala Lenka Marková, totiž provozovatelka lipnické pivnice, zatímco chod turnaje řídil a kontroloval Vladimír Pařil (oba z VM). Pro doplnění ideálního počtu účastníků si ale nakonec přece jen zahráli i oni dva.

Po vylosování míst se u stolů sesedly příslušné čtveřice, přičemž určený člen skupiny potom zapisoval přibývající body do speciální tabulky. Soutěž byla organizována dle systému "vyřazovací pavouk". Z každé party přímo postupovali dva; takzvaní "šťastní poražení" na třetích místech však následně ještě dostali šanci složit reparát při kvalifikačním rozstřelu. Ke konci se počet bojovníků postupně zúžil na osm. V posledním dějství si pak nejlepší kvarteto kvalifikantů zahrálo mezi sebou finále - nu a ti, co byli v semifinále méně úspěšní, si to rozdali o 5. až 8. místo.
Pro vítězné karbaníky připravili organizátoři krásné kovové poháry, medaile, barevné diplomy a hodnotné věcné ceny od sponzorů.

Konečné pořadí finalistů a semifinalistů:

1. Zdeněk Valenta (Velké Meziříčí)
2. Jan "Zelí" Smejkal (Petráveč)
3. Zbyněk "Čáryfuk" Chytka (VM)
4. Michal Troščák (VM)
5. Jaroslav Chytka (VM)
6. Jiří "Ježek" Kašpar (VM)
7. Vladimír Pařil (VM)
8. Jan Vaňkát (VM)
Za zmínku rozhodně stojí, že Michal Troščák se probojoval od r. 2017 až do závěrečného čtyřčlenného finále již popáté za sebou! A to je opravdu obdivuhodné...
Letošnímu vítězi Zdeňku Valentovi upřímně gratulujeme.

  • Sponzoři akce:

Pivnice Na Lipnici / Lenka Marková Velké Meziříčí, Měšťanský pivovar v Poličce, truhlářská firma Doména S. Dočkal & P. Dohnal VM, Zelenina Jan Smejkal VM / Petráveč, Oděvy Iva Náměstí VM, Alpa a.s. VM, Město Velké Meziříčí, McDonalds VM, Papírnictví Jajtnerová VM, AND Motor VM, Pavel Psohlavec VM a Vladimír Pařil VM.

  • Mediální partneři:

Týdeník Medřičské listy, měsíčník Velkomeziříčsko, internetové NovinyVM / ObchodyVM, Žďárský Deník Vysočina a Třebíčský Deník.

Nashledanou nad "čertovými obrázky" při turnaji v roce 2022!

Vladimír Pařil

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Reklama
  • Oslavická červenec 2022

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.