U novoměstské nemocnice vzniká nové parkoviště

IMG 5748„Stavba byla předána zhotoviteli a za necelé tři měsíce by měla být dokončena," potvrzuje technický náměstek Nemocnice Nové Město na Moravě Ing. Jiří Drdla. Řeč je o vybudování nových parkovacích míst pod kolejemi u „horního" parkoviště. Nová parkovací plocha vzniká za stávajícím parkovištěm v části obrácené směrem ke garážím a na pozemku, jehož vlastníkem je Kraj Vysočina.

IMG 5738Prostor vhodných k parkování je v okolí nemocničního zařízení stále nedostatek. To vedlo k rozhodnutí rozšířit plochu, která je k zaparkování aut dlouhodobě určena. Jednatřicet nových stání pro auta vznikne na parcele, jež na „horní" parkoviště bezprostředně navazuje. „Devět dalších parkovacích míst nahradí zrušené ostrůvky se zelení na stávajícím parkovišti. Zeleň na některých místech byla v katastrofálním stavu, nedaří se jí tam, proto jsme se rozhodli tato místa přeměnit na další parkování," doplňuje Ing. Jiří Drdla.

Výstavba nových prostor pro parkování, kterou realizuje novoměstská nemocnice z vlastních prostředků, vyjde na 2 421 800 korun. Sedmi sty tisíci korun se na stavbě spolupodílí město Nové Město na Moravě. Termín dokončení stavby je naplánovaný na 15. listopadu letošního roku.

Helena Zelená Křížová, tisková mluvčí
Nemocnice Nové Město na Moravě

IMG 5774

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Reklama
  • uzmn
  • Agenda přestupků

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.