Kulatý stůl představí péči o klienty s autismem na Žďársku

pexels-matthias-zomer-339620Více než dva roky práce má za sebou realizační tým projektu s názvem Zkvalitnění péče o osoby s poruchami autistického spektra v Kraji Vysočina. Její výsledky, které jsou viditelné také na Žďársku, představí v úterý 6. září, kdy ve spolupráci s hejtmanstvím pořádá kulatý stůl. Uskuteční se v prostorách Krajského úřadu Kraje Vysočina v době od 10.00 do 12.00 hodin. Pro zájemce bude připraven i on-line přenos.

V rámci nabitého programu budou zmíněny klíčové aktivity projektu. Představena bude rovněž péče o klienty s autismem v Kadolci, kterou zajišťuje Domov Kamélie Křižanov. Jde o jednu ze tří příspěvkových organizací Kraje Vysočina poskytující sociální služby, jež je do projektu zapojena. „V Kadolci poskytujeme službu Domova se zvláštním režimem, kde se staráme o celkem 6 klientů rozdělených do dvou domácností. Jde o transformované objekty suplujících běžné bydlení," přibližuje ředitelka Domova Kamélie Křižanov Silvie Tomšíková.

Vedle profesních zkušeností budou v průběhu kulatého stolu přiblíženy víkendové pobyty pro rodiny pečující o blízké osoby s poruchami autistického spektra, které se setkaly s velkým ohlasem. Pozornost bude věnována i pětidílné sérii webinářů, jejichž prostřednictvím bylo téma autismu přiblíženo veřejnosti. Projekt Zkvalitnění péče o osoby s poruchami autistického spektra v Kraji Vysočina, registrační číslo CZ.03.2.63/0.0/0.0/15_007/0015992, je financován Evropským sociálním fondem a rozpočtem ČR.

Mgr. Táňa Křížová
oddělení sociální správy, odbor sociálních věcí
Krajský úřad Kraje Vysočina

Snímek obrazovky_252

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Reklama
  • uzmn
  • Agenda přestupků

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.