Děkujeme za návrhy revitalizace Bezděkova

P1510370Architektky z oddělení investorské činnosti požádaly na jaře obyvatele Bezděkova o spolupráci při vytváření návrhu na revitalizaci okolí jejich obydlí. Sběr podnětů dopadl velmi úspěšně, sešlo se jich mnoho.

„Ráda bych poděkovala všem, kteří se do našeho průzkumu zapojili a sdíleli s námi svoje nápady. Podnětů nám přišlo opravdu mnoho, což nás velmi potěšilo, ne na každý z nich jsme zvládly odpovědět, všechny jsme je ale přečetly a nyní pracujeme na finálním vyhodnocení. Mezi nejčastější témata patřil nedostatek parkovacích míst, špatný stav stávajících chodníků a nutnost vybudování nových na vyšlapaných stezkách, nevzhledná kontejnerová stání, nedostatek městského mobiliáře a mohla bych dále pokračovat. S podněty od veřejnosti budeme nyní pracovat při zpracování zadání na revitalizaci," shrnula městská architektka Jasna Zemánková. Obyvatelé uvedené části nezapomínali také na děti a využití volného času.

„Mě potěšily podněty na výsadbu nových stromů ještě před tím, než se přistupuje ke kácení starých a nemocných, aby v době kácení byly nové stromy už zajištěné a v nějaké větší velikosti. Kromě práce s podněty občanů při tvoření návrhu revitalizace jsme některé připomínky začaly řešit už nyní. Mluvím například o ošetření současné zeleně," okomentovala zahradní architektka Martina Drápelová. Obě architektky z investorského oddělení začínají společnými silami tvořit podklady pro zadání celkové revitalizace zmíněného sídliště.

Zuzana Najtová

Reklama

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.