Meziříčí nabízí nové sportovní vyžití

P1680855Otevření městského sportoviště mezi základními školami zpestřily exhibice. Každý sport zastoupený na novém hřišti, ať už to byl parkour, workout nebo pumptrack, měl svého zástupce. Za parkouristy vystoupil Martin Veselý se svými kolegy, pumptrack vyzkoušel jako první rider Jakub Hejl a workout předvedli David Pavliš a Pavel Svoboda. Před sportovními ukázkami promluvil ředitel městské příspěvkové organizace Sportoviště VM, Michal Hořínek. Ten pozval k mikrofonu starostu města Alexandrose Kaminarase. „Děkuji těm, kteří koordinovali realizaci, a to zejména Michalu Hořínkovi a Jardovi Hladíkovi z našeho oddělení investorské činnosti. Tady je vidět kus dobře odvedené práce. Nabídku sportovišť stále rozšiřujeme. Hřiště je víceúčelové a má potenciál stát se atraktivní pro děti, dospívající i dospělé," ocenil Kaminaras.

Jaké volnočasové aktivity lze na novém hřišti vykonávat?

Parkour je umění přemístit lidské tělo přes různé překážky, co možná nejefektivněji, nejrychleji, plynule a nejpřímější cestou.
Workout je sportovní aktivita zaměřená na využití vlastní váhy těla při cvičení na veřejných hřištích.
Pumptrack je uměle vytvořený okruh pro jízdu na kole, který je tvořený vlnkami a klopenými zatáčkami.

Zuzana Najtová

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Reklama
  • redaktor
  • Majetkoprávní 2022
  • Spod září 2022
  • Zahradní architekt

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.