Stavbu kanalizace v Olší nad Oslavou může podpořit dotace

1 1Obyvatelé místní části Olší nad Oslavou se mohou ještě v letošním roce dočkat zahájení výstavby kanalizace. Novostavba splaškové kanalizace by nahradila současnou nevyhovující a zastaralou kořenovou čističku odpadních vod. Na prosincovém jednání zastupitelé více než stamilionovou stavební akci podpořili s tím, že se město prostřednictvím zadavatele (Svazu vodovodů a kanalizací Žďársko) pokusí získat dotaci z Operačního programu životního prostředí. V případě úspěchu se může jednat až o třicetimilionovou dotaci. I v případě zisku maximální možné dotace se bude pro město jednat o velkou investiční akci, jelikož v případě novostavby kanalizace musí uhradit všechny zbylé náklady.

Projekt zahrnuje stavbu splaškové kanalizace pro místní část Olší nad Oslavou a Nemocnici sv. Zdislavy s napojením na Čističku odpadních vod Velké Meziříčí. V tuto chvíli se připravuje žádost o dotaci. O jejím vyhodnocení vás budeme informovat.

Zuzana Najtová

Reklama

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.