Výměna laviček a odpadkových košů začíná

P1800362Na několika místech se obnoví městský mobiliář. Jednat se bude zejména o lavičky a odpadkové koše podél hlavního průtahu městem, tedy v ulicích Sokolovská, Novosady, Pod Hradbami a v části ulice Hornoměstská. První etapa obnovy zahrnuje 20 kusů laviček, 30 odpadkových košů a jeden stůl. Vzhled vychází z Manuálu mobiliáře pro Velké Meziříčí, který připravily pracovnice úseku architektury. „Startuje proces sjednocení a doplnění městského mobiliáře ve veřejném prostoru. Během tohoto volebního období chceme lavičky, odpadkové koše nebo krytí kontejnerů vyměnit ve většině sídlišť," okomentoval starosta města Alexandros Kaminaras.

Celkem 51 kusů městského mobiliáře nahradí většinou stávající lavičky a odpadkové koše, avšak v rámci první fáze obnovy vzniknou i nová odpočinková místa, která pomohli místní obyvatelé vytipovat pracovnicím úseku architektury. Půjde o lavičky nad hřbitovem směrem k jídelně nebo pod Základní školou Oslavická (u chodníku vedoucího ke spodnímu vchodu pro žáky prvních tříd). Stůl a další lavička přibudou u bytového domu na hranici ulice Pionýrská a Čermákova. Skvělý příklad komunikace veřejnosti s městem = participace.

Celkem třináct z dvaceti laviček bude disponovat zádovou opěrkou a pět z toho i područkou. Společnost Streetpark, s.r.o. dodá objednaný mobiliář do 15. května za 740 308 korun včetně DPH. Právě se vybírá zhotovitel, který mobiliář osadí, avšak předpokládáme, že odpočinková místa budou moci využívat obyvatelé i návštěvníci města už v létě.

Zuzana Najtová

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Reklama
  • Městský úřad přijme pracovníka oddělení investorské činnosti
  • Město pronajme nebytový prostor

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.