Smlouva je podepsána, stavba knihovny začne v květnu

UYO VLM_Knihovna_CAM_01_VstupPráce na rekonstrukci a přístavbě městské knihovny začnou v květnu. Smlouvu se zhotovitelem město podepsalo ve čtvrtek 11. dubna.

Zhotovitelem stavby je Společnost knihovna VM, což je konsorcium velkomeziříčských firem Gremis a Atika – Lysý. Autorský dozor bude provádět společnost Garant projekt. Autorem návrhu „nové“ knihovny je společnost UYO architekti.

Samotné stavební práce budou stát 76 185 139 korun i s daní a ukončeny mají být za dva roky. Na podzim 2025 bude město hledat dalšího dodavatele na vybavení knihovny, které má být nainstalováno do konce května 2026. 

P1450612Celková rekonstrukce a hlavně přístavba knihovny, která sídlí v původní budově mateřské školy, umožní pohodlnější provoz knihovníkům i čtenářům. Budova se rozšíří do zahrady, přibude multifunkční malý sál pro akce, které už dnes knihovna pořádá – čtení, programy pro školáky či malá divadla. Úpravou projde také zahrada, kde vznikne další prostor pro veřejná setkávání, a v neposlední řadě dostane celá knihovna nový vzhled. 

Martina Strnadová

Reklama

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.