Město vyhlásilo urbanistickou soutěž na Svit

areál SvitMěsto Velké Meziříčí chce mít územní studii areálu Svit. Vyhlásilo urbanistickou soutěž.

Soutěž na územní studii Svit město vyhlásilo dnes, 3. června. Nabídky lze podávat až do 16. září 2024. Město od soutěže očekává nápady, jak nejlépe urbanisticky vyřešit celou lokalitu Svitu a přilehlého území, zejména ve vazbě na soutok Balinky a Oslavy a propojení s Čechovými a Riegrovými sady.

„Studie nám poslouží jako komplexní plán pro budoucí rozvoj celého areálu, který může významně posílit centrum města,“ uvedl starosta Alexandros Kaminaras.

Návrh by měl nabídnout vizi pro využití plochy Svitu k pořádání kulturních akcí včetně jednorázových open-air, pro služby i volný čas, a tím pádem i najít a vymezit plochy určené k bydlení, pro občanskou vybavenost, administrativu, kulturu a rekreaci. Měl by řešit podmínky pro všechny druhy dopravy – pěší, cyklistickou i veřejnou – a parkování. Cílem je, aby se areál Svitu stal kvalitním veřejným prostorem s výrazným podílem krajinářského řešení. Studie by současně měla obsahovat ideální etapizaci rozvoje lokality.

Martina Strnadová

Soutěžní zadání, podmínky a podklady najdete na e-zakazky.cz.

Reklama

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.