Kolem kostela roste lešení
Zveřejněno 8. 7. 2026 14:15
Na kostelní věži postupně přibývá lešení, kvůli kterému se dočasně zastavily práce na dláždění jejího okolí. Oprava fasády by měla trvat přibližně dva měsíce. Město zároveň využije lešení k výměně ciferníků a ručiček věžních hodin.
Ve spodní části náměstí se mezitím připravuje pokládka nové dlažby. Přepojení okolních nemovitostí na nový vodovod už je hotové, stavbaři nyní osazují obrubníky a připravují podloží pod komunikaci. S pokládkou dlažby chtějí začít pravděpodobně už v příštím týdnu. Na chodníku zároveň pokračuje pokládka kamenných kostek směrem k radnici.
Pod lipami uprostřed náměstí pokračují práce na elektroinstalaci a rozvodech vody pro budoucí vodní prvky. Kolem kmenů budou instalovány kovové rošty, které ochrání kořenový systém stromů, zabrání udusání půdy a umožní lepší přístup vody i vzduchu do strukturálnímu substrátu a ke kořenům.
Plynaři už dokončili práce v Radnické ulici.
Martina Váchová