Velké Meziříčí je v třídění odpadu třetí v kraji

kontejneryZ měst nad pět tisíc obyvatel v Kraji Vysočina třídí odpad nejlépe Velká Bíteš. Za ní je Polná a Velké Meziříčí je třetí.

Ceny a finanční dary za umístění v soutěži My třídíme nejlépe převzali zástupci měst a obcí včera v třebíčském environmentálně technickém centru Alternátor.

Zásadním kritériem pro hodnocení v hlavní soutěži bylo množství vytříděných odpadů na jednoho obyvatele a počet tříděných komodit na území jednotlivých obcí a měst. Hodnocena byla navíc i hustota sběrné sítě nebo sběr kovových odpadů. Samotné hodnocení je provedeno na základě údajů poskytovaných obcemi do systému EKO-KOM v rámci jejich pravidelného vykazování za období od 1. října 2017 do 30. září 2018.

Vítězové hlavní soutěže dle velikostních kategorií obcí:

počet obyv.

do 300 obyvatel

301 do 1 500 obyvatel

1 501 do 5 000 obyvatel

nad 5 000 obyvatel

1. místo

Bobrůvka

Kožichovice

Dobronín

Velká Bíteš

2. místo

Lány

Pikárec

Černovice

Polná

3. místo

Tři Studně

Moravec

Žirovnice

Velké Meziříčí

 

Doplňkové soutěže byly vztaženy ke zpětnému odběru elektrozařízení a vychází z dat společností ASEKOL, a.s., a ELEKTROWIN, a.s., od kterých vítězové obdrželi finanční ocenění.

Vítězové kategorií doplňkové soutěže Asekolu:

1. místo

Rohozná

Božejov

Bystřice nad Pernštejnem

Vítězové kategorií doplňkové soutěže Elektrowinu:

1. místo

Ždírec nad Doubravou

Jihlava

Bystřice nad Pernštejnem

 

Soutěž je realizována v rámci projektů spolupráce Kraje Vysočina s autorizovanou obalovou společností EKO-KOM, a.s., a dále se společnostmi ASEKOL, a.s., a ELEKTROWIN, a.s., tedy provozovateli kolektivních systémů zpětného odběru vysloužilých elektrozařízení.

-red-

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Reklama
  • Nábor_90x140_dolu_straznik
  • Urbanista_2021

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.