Novela od července ruší třídenní karenční dobu

money-3818437 960_720Zaměstnavatel bude zaměstnanci platit náhradu mzdy za prvních 14 dnů pracovní neschopnosti od první zameškané směny. Další dny pracovní neschopnosti zůstávají nezměněny a jejich náhradu vyplácí Česká správa sociálního zabezpečení.

Novela č. 32/2019 Sb., zákoníku práce má účinnost od 1. července 2019. Zaměstnavatelé budou podle schválené novely, která byla poslaneckou sněmovnou přehlasována i přes veto Senátu, vyplácet svým zaměstnancům v pracovní neschopnosti náhradu mzdy již od prvního dne. Výše náhrady je stanovena na 60 procent redukovaného denního vyměřovacího základu.

Od stejného data platí snížení nemocenského pojistného i pro osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ) ze 138 Kč na 126 Kč.

Zuzana Najtová

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Reklama

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.