Další peníze pomůžou rozvoji venkova i na Velkomeziříčsku

construction-4216749 960_720Vít Stejskal z odboru regionálního rozvoje Kraje Vysočina uvedl, že ministerstvo pro místní rozvoj vyhodnotilo na počátku léta program „Podpora rozvoje regionů 2019+", ze kterého bude podpořeno 877 projektů za 1,45 miliardy korun napříč celou republikou. Z této částky poputuje 1,2 miliardy korun mezi obce do 3 000 obyvatel. Zbylých 10 % se rozdělí mezi obce s 3 000 – 10 000 obyvatel (204 miliónů korun) a obce nad 10 000 obyvatel (28,7 miliónů korun).

„Program podpora rozvoje regionů 2019+ není jedinou pomocí pro menší obce v Kraji Vysočina. Už od roku 2004 mají obce možnost žádat o finanční podporu z krajského programu Obnova venkova Vysočiny, ve kterém může být letos rozděleno až 89 miliónů korun," dodal náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje Pavel Pacal.

V našem kraji se jedná o 75 úspěšných žádostí, které si rozdělí 113 milionů korun a z toho více než 30 milionů korun půjde na obnovu místních komunikací. Z Velkomeziříčska uspělo sedm obcí. Opravy povrchů místních komunikací se dočkají v Blízkově a v Křižanově. Rekonstrukce školního hřiště proběhne v Pavlínově, opravy víceúčelového objektu v Horní Libochové, vybudování zázemí pro ZŠ Oslavice ve sportovním areálu a multifunkčního sportovního hřiště v Osové. Obec Moravec bude mít novou tělocvičnu.

Zuzana Najtová

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Reklama
  • Vedoucí odboru majetkoprávního_dole

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.