Vážná nehoda uzavřela dálnici D1 ve směru na Prahu

titTři jednotky hasičů zasahovaly ve čtvrtek ráno u dopravní nehody dodávky a nákladního vozidla na 165. km dálnice D1 ve směru na Prahu.

Z dodávky museli hasiči vyprostit zaklíněného zraněného řidiče za použití hydraulického nářadí. Nákladní vůz skončil po nehodě převrácený na boku. K dopravní nehodě vyjely ve čtvrtek 1. srpna 2019 v 4.21 hod jednotky profesionálních hasičů ze stanic ve Velkém Meziříčí, Velké Bíteši a z Rosic (Jihomoravský kraj). Z dodávky hasiči vyprostili zraněného zaklíněného řidiče a ihned po vyproštění jej předali do péče zdravotníkům.

Nákladní vůz převážel dva kontejnery s použitými obaly od barev a ředidel. Převážený náklad skončil po nehodě vysypaný na dálnici. Hasiči provedli na havarovaných vozidlech protipožární opatření a místo události technicky zabezpečili. Na vyproštění nákladního vozidla byla na místo události povolána specializovaná firma. V 7.11 hod byl zásah pro hasiče ukončen a jednotky se vrátily zpět na své základny.

Příčina, průběh a veškeré okolnosti dopravní nehody jsou předmětem policejního vyšetřování.

Kpt. Ing. Bc. Petra Musilová – tisková mluvčí

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Reklama

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.