Na začátku příštího roku si za vodné a stočné připlatíme

vodaHranici sta korun za kubík překoná cena vodného a stočného v příštím kalendářním roce pouze v prvních čtyřech měsících.

V rámci změny sazeb DPH od 1. května 2020 dojde k úpravě sazby vodného a stočného z 15% na 10%.
Lidé, kteří odebírají vodu od žďárské divize Vodárenské akciové společnosti, budou od ledna do dubna v roce 2020 platit za kubík 103,70 korun, což je o 4,50 korun více než letos. Nový ceník schválilo předsednictvo Svazu vodovodů a kanalizací Žďársko, jehož sítě vodárenská firma provozuje.
Od května se cena díky snížená sazbě DPH vrátí zpět na letošních 99,20 korun za kubík.

vodné tab

Nárůst ceny pro vodné a stočné plně respektuje podmínky udržitelnosti projektů realizovaných za pomoci dotací operačního programu životního prostředí a zajišťuje díky nájemnému ve výši 107.525.000 Kč nejnutnější finanční zdroje pro obnovu a rekonstrukce vodohospodářského majetku svazkových obcí.

Tisková zpráva předsednictva Svazu vodovodů a kanalizací ke stažení zde.

M. Hudková

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Reklama
  • Nábor_90x140_dolu_straznik
  • Inzerce_sleva_2020
  • Pracovník_SPOD_dolu

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.