Prvním nakaženým na Vysočině je muž, který se vrátil z Itálie

corona-4899176 1920Podle informací z dnešní tiskové zprávy zveřejněné Ministerstvem zdravotnictví má Vysočina první případ nakažení koronavirem. Jedná se o muže české národnosti ze Žďáru nad Sázavou, který se vrátil z pracovní cesty z Itálie. Dle upřesnění krajské hygienické stanice muž ročníku narození 1964 pracoval v italské Lombardii jako montér a nyní je v domácí karanténě.

Průběh onemocnění pacienta je mírný a není třeba jeho hospitalizace. Podle vyjádření města Ždáru nad Sázavou pracovníci hygieny zmapovali pohyb pacienta a zkontaktovali všechny osoby, s nimiž přišel do styku. Situaci mají tedy pod kontrolou a není důvod k jakémukoliv znepokojení.

M. Hudková

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Reklama
  • PVKV červen 2022
  • SPOD červen 2022
  • DÓZA-BRIGÁDNÍK LÉTO 2022

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.