Žďársko čekají v říjnu senátní volby. František Bradáč plánuje opustit politiku

volbyObyvatelé Žďárska budou 2. a 3. října volit kromě hejtmana také svého kandidáta do Senátu. O voličské křeslo se uchází šest kandidátů, přičemž současný senátor František Bradáč post obhajovat nebude. Jeden kandidát je také přímo z Velkého Meziříčí.

Obvod Žďár na Sázavou zastupuje v Senátu od roku 2014 bývalý velkomeziříčský starosta František Bradáč. Ten do krajských voleb kandiduje ze zadních pozic, ale senátorského křeslo se rozhodl předat mladším. V obvodu dále kandiduje starosta Nového Města na Moravě Michal Šmarda, novoměstský zastupitel Libor Černý, vysokoškolský pedagog a vědec Bohumil Kasal, velkomeziříčská rodačka a novinářka Ivana Horká, žďárský místostarosta Josef Klement a právník Zdeněk Střítecký.

Obvod č. 51 - Žďár nad Sázavou
Libor Černý (ANO)
Ivana Horká (nezávislá)
Bohumil Kasal (SPD)
Josef Klement (KDU-ČSL)
Zdeněk Střítecký (KSČM)
Michal Šmarda (ČSSD, Strana zelených, Budoucnost)

M. Hudková

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Reklama
  • Nábor_90x140_dolu_straznik
  • Urbanista_2021

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.