Kde nosit roušky? Vláda od středy přitvrdí

corona-5002332Podle odborníků včetně Světové zdravotnické organizace (WHO) snižují ochranné prostředky dýchacích cest (roušky, respirátory aj.) riziko přenosu onemocnění COVID-19, a to více než pětinásobně.

Na svém posledním jednání vláda rozšířila místa, kde platí povinnost užití roušek. Od středy 21. října musíte použít ochranu dýchacích cest ve vnitřních prostorech staveb (mimo bydliště), v prostředcích veřejné dopravy, stejně jako na nástupištích, v motorových vozidlech, pokud s vámi cestují osoby, které nejsou z vaší společné domácnosti a na všech veřejně přístupných místech v zastavěném území obce, kde nelze dodržet dvoumetrový rozestup. Detailní znění vydaných opatření z jednání vlády 19. října naleznete na stránce vlády.

Zuzana Najtová

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Reklama
  • Vedoucí odboru majetkoprávního_dole

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.