Do plného počtu chybí jeden strážník

P1120270Stabilní zaměstnání, smysluplná práce a příjemný kolektiv v moderním zázemí s pokrokovým vybavením – to jsou výhody, které lákají příchozí strážníky. Od října stabilizovala Městská policie Velké Meziříčí počet svých zaměstnanců, jeden však stále schází. Za poslední rok se přidali tři strážníci. „Nejvíc mě nadchlo, že mohu pomáhat obyvatelům, že má moje práce smysl a vede mě zkušený profesionál," uvedla dosud poslední přijatá strážnice Miluše Nohelová.

S devátým strážníkem dojde k úpravě služeb, a policie tak pokryje větší část dne. V plném počtu strážníků se služby poměrně rozdělí v rámci třísměnného provozu. „Situace se s příchozími strážníky zlepšila, avšak ještě jeden člen nám do týmu chybí," uvádí Jan Klikar, vedoucí Městské policie Velké Meziříčí, který nasbíral za svoji bezmála třicetiletou praxi bohaté zkušenosti. Uchazeči o zaměstnání u městské policie musí splňovat základní požadavky, jež zahrnují maturitu, trestní bezúhonnost, spolehlivost, zdravotní, tělesnou a duševní způsobilost a řidičský průkaz skupiny B. Úspěšným absolvováním psychotestů se uchazeč dostává k poslední fázi, a tou je rekvalifikační kurz ve Středisku profesní přípravy Městské policie Brno, případně u dalších akreditovaných vzdělávacích institucí, kde získá teoretické a praktické dovednosti potřebné k přímému výkonu služby.

Stále platí náborový příspěvek 50 000 korun a mnoho dalších benefitů, mezi které patří pět týdnů dovolené, tři dny placeného zdravotního volna, příspěvek na stravování, příspěvek na penzijní připojištění aj. Po zařazení do přímého výkonu služby se strážníkův plat pohybuje v rozpětí od 21 980 do 29 780 korun. Výše platu se odvíjí od započitatelné praxe, rizikového příplatku, případně příplatku za směnnost a odpracované přesčasové hodiny. „Uchazeč musí mít zájem pomáhat občanům, zabezpečovat veřejný pořádek a podílet se na
bezpečnějším městě," přeje si Klikar.

Zuzana Najtová

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Reklama

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.