Na Vysočinu dorazila vakcína AstraZeneca

vaccine-5897391 1920Kraj Vysočina je jedním ze tří regionů, kam byla zavezena první dodávka vakcíny AstraZeneca pro Českou republiku. V pondělí 8. února krátce po poledni v jihlavském vakcinačním centru převzali 4 400 dávek. Podle informací hejtmana Kraje Vysočina Vítězslava Schreka bude jejich redistribuce zahájena v následujících dnech.

„Opakovaně jsme žádali ministerstvo zdravotnictví, abychom měli možnost tuto vakcínu předat rovnou k očkování praktickým lékařům, bohužel nám nebylo vyhověno z důvodu nepřipravenosti centrálního registračního systému. Oslovujeme proto v tuto chvíli další lůžková zdravotnická zařízení v kraji a zjišťujeme jejich potřebu a zájem o očkování. Jsme připraveni vakcínu AstraZeneca zavést státní psychiatrické nemocnici v Jihlavě a v Havlíčkově Brodě včetně dětské psychiatrické nemocnice ve Velké Bíteši, vysočinským nemocnicím, Nemocnici Mostiště nebo nemocnici provozované v Počátkách. Všechna tato zdravotnická zařízení jsou v první prioritní skupině," uvedl hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek.

Celá první dodávka vakcíny AstraZeneca je určena k proočkování s tím, že Kraj Vysočina má přislíbenou opakovanou dodávku této značky za 14 dnů.

Tisková zpráva Kraje Vysočina

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Reklama

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.