Bytový dům pro seniory čeká na schválení zastupitelů

DPSRada města doporučila zastupitelstvu schválit přestavbu bývalého internátu Střední školy řemesel a služeb Velké Meziříčí na bytový dům pro seniory. Budova je přístupná z ulice U Světlé. Rada dále doporučila podat žádost o dotaci vyhlášenou Ministerstvem pro místní rozvoj ČR. Z celkových předpokládaných nákladů ve výši 65 milionů korun by maximální dotace mohla dosáhnout 12,5 milionu korun.

Pokud zastupitelé realizaci záměru podpoří, pak se může začít stavět ještě v letošním roce, jelikož všechny vlastnické vztahy k dané nemovitosti jsou vyřešené. Dům pro seniory nabídne třicet nových bytů o velikostech zejména 1+kk. Mimo rekonstrukci budovy se úpravy dočká i okolí opravovaného domu.

Zuzana Najtová

DPS1

 

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Reklama
  • Nábor_90x140_dolu_straznik
  • Urbanista_2021
  • Redaktor_dolu

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.